154

Zdravá střeva jako obranný štít proti nemocem

11.10.2018

Zdravá a vyvážená strava, klidný život bez stresu, dostatek pohybu v práci i mimo ní. To všechno je pro správnou funkci naší imunity velmi důležité. Vědci však dokazují, že stejně důležitá je i starostlivost o naše střeva. Ty totiž často rozhodnou o tom, zda onemocníme, či nikoliv.

Zdravá střeva jako obranný štít proti nemocemJak naše střeva bojují proti infekci?

Mnoho z nás tuto skutečnost nevnímá, ale střeva jsou opravdu důležitou bariérou mezi naším organismem a vnějším světem. Všechny bakterie, které se nám dostanou do těla polykáním (tedy bakterie zanesené do úst rukama z mobilního telefonu, z veřejných toalet či z košíku v supermarketu), končí ve střevech. A pokud jsou pro naše zdraví neškodné, je to pouze díky správným bakteriím našich střev.

Střevní mikroflóra a její bakterie totiž ochraňují zdraví organismu v mnoha ohledech. Za prvé zpevňují stěny střev a chrání tak před potenciálními patogeny vrstvou buněk, které lemují střeva (epiteliální buňky). Za druhé slouží jako chemická bariéra díky své schopnosti vytvořit ve střevech kyselé prostředí a podle potřeby ho ovlivňovat. Nejde přitom pouze o bakterie v jídle či na rukou, ale také o respirační infekce. Toto je zcela zásadní zjištění hlavně pro starší lidi, kteří jsou na základě změn ve střevech zapříčiněných stárnutím mnohem náchylnější k respiračním onemocněním. Pokud se tedy snažíte předcházet nemocem, měli byste se postarat nejdříve o svá střeva.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu