Začněte s během, vaše tělo to ocení

9.3.2018

I když byl pro mnohé na střední škole běh spíše strašákem, věřte nebo ne, zamilovat si jej můžete i vy. Přečtěte si naše rady jak začít s běháním i tipy na závody, které vás letos namotivují k tréninkům.

BěháníZačátek nového roku funguje pro mnohé jako očistec. Dáváme si nejrůznější předsevzetí, která mají zaručit, že následující rok bude lepší než ten předchozí. Nejčastějším cílem do nového roku bývá pro mnohé zhubnout, jíst zdravě, přestat kouřit a celkově zlepšit životní styl. V lednu proto skupujeme permanentky do fitness center jako slib, že letos svému předsevzetí skutečně dostojíme. Přesto však většina z nás po pár týdnech svou snahu nakonec vzdá. Vyzkoušejte proto letos raději začít s běháním, uvidíte, že si běh zamilujete i vy.

Pokud patříte k začátečníkům, zvolte raději tempo podobné svižnější chůzi. Až po pár trénincích můžete pomalu zrychlit.

Výhody běhání oproti fitness centru

Důvodem, proč mnohým z nás chození do fitness centra příliš dlouho nevydrží, je nutnost dopravit se na místo. V samotném fitness centru sice strávíte hodinu cvičením, avšak ve větším městě potřebujete mnohdy i další hodinu jen na to, abyste se dopravili na místo a zpět. Naproti tomu běhání lze provozovat prakticky kdekoliv, stačí jen seběhnout domovní schody. Další nespornou výhodou běhání je, že nejste omezeni časem. Vyrazit můžete v jakoukoliv hodinu a nemusíte se řídit otevírací dobou. Ve fitness centrech je navíc nutné brát v úvahu návštěvnost, která je v určité hodiny vyšší a s tím souvisí také vytíženost strojů. Něco takového nemusíte při běhání na čerstvém vzduchu vůbec řešit.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!