Vyzkoušejte venkovní workout

9.7.2018

Konečně tu máme teplé počasí, které doslova vybízí k venkovním aktivitám.
Pokud se však ani přesto nechcete vzdát svého tréninku v posilovně, máme pro vás řešení. Posilovat totiž můžete i venku a potřebovat k tomu budete jen sílu vlastního těla.

V současné době se stále více lidí, kteří chtějí budovat svaly, přiklání k posilování s vlastní vahou. To má naproti cvičení na strojích hned několik výhod. V první řadě neposilujete svaly izolovaně, ale během jednoho cviku zpravidla zapojujete hned několik svalových skupin. Navíc tento způsob posilování reflektuje skutečné zatížení vašeho těla, ke kterému dochází v běžném životě. Kromě statické síly, kterou budujete na strojích, můžete při cvičení s vlastní vahou získat také sílu výbušnou. Ta vám umožňuje generovat vysoký výkon během krátkého okamžiku. Potřebujete ji, když chcete rychle vystartovat, změnit směr nebo se odrazit ze země. V neposlední řadě je obrovskou výhodou také flexibilita tohoto cvičení. Kvůli tomu, že nepotřebujete speciální pomůcky, můžete cviky provádět v posilovně, doma a při aktuálním počasí klidně i venku.

Vyzkoušejte venkovní workout
1.
DŘEPY

Dřepy jsou cvikem, který rozvíjí sílu dolní poloviny těla. Správně provedený cvik zatíží nejen kvadricepsy, ale i zadní stranu stehen a sedací svaly. Rozkročte se zhruba na šířku ramen nebo o něco šířeji. Špičky směrujte od sebe, mějte rovná záda, která budou směrovat vzhůru. Při pohybu dolů se nepředklánějte, koleno nejde před špičku a paty by měly zůstat přilepené na zemi. Pokud si chcete cvik ztížit, vyzkoušejte dřepy s výskokem. Právě tímto pohybem budete kromě statické síly budovat i sílu výbušnou.

2. ANGLIČÁKY

Angličák je mnohými považován za krále mezi cviky. Zapojuje do pohybu totiž téměř celé tělo. Začněte vestoje. Nohy rozkročte zhruba na šířku ramen a přejděte do dřepu. V dřepu dejte ruce před tělo a proveďte vzpor, tedy vrchní pozici kliku. Poté udělejte klik. Hrudníkem se přitom dotkněte země. Z této polohy se vraťte zpět do dřepu. Ze dřepu vyskočte nahoru do vzpřímené pozice. Chybou, kterou dělají mnozí začátečníci, je prohýbání se v pase při zvedání ze země, což může mít za následek nepříjemnou bolest v oblasti beder.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!