Vyrobte si 5 pomůcek pro zdravý vývoj batolete. Chytře, levně a jednoduše!

21.9.2018

Pro správný vývoj dítěte je důležité, aby vyrůstalo v podněcujícím prostředí obklopeno nejrůznějšími stimuly. Mozek dítěte se během prvních let jeho života velmi rychle rozvíjí a pokládá tak základy pro jeho další růst v životě. Klíčovou roli tedy hraje jeho stimulace od raných okamžiků života. Rodiče by měli dbát na podporu všech smyslů dítěte, pracovat s jeho zrakem, sluchem, hmatem, čichem a chutí. Dnes vám poradíme, jak se lze na toto období co nejlépe připravit prostřednictvím chytrých pomůcek a poskytnout tak dítěti skvělé základy pro další vývin.

Hraní s plastelínou představuje zajímavý vjem pro dětské smysly. Vzhledem na toxičnost některých jejích složek je však důležité neustále dohlížet na to, aby batole kousky plastelíny nechtělo i ochutnávat. Vytvořte si plastelínu, která je v tomto ohledu zcela bezpečná pro zdraví, a zároveň je s ní množství zábavy. Na přípravu jedné dávky budeme potřebovat 3 hrnky hladké a 2 lžíce kukuřičné mouky, hrnek soli, hrnek studené vody, 2 lžičky potravinářského barviva a 2 lžičky oleje. Příprava je zcela jednoduchá. Potravinářské barvivo zamícháme do vody. Všechny přísady pak promícháme v jedné nádobě. Pro dosažení té správné konzistence směs propracujeme prsty a týden skladujeme ve vzduchotěsném obalu. Potom je plastelína připravena rozvíjet vaše batolátko.

Vyrobte si 5 pomůcek pro zdravý vývoj batolete
 

Pokud chcete opravdu rozvíjet jemnou motoriku dítěte a zlepšovat jeho schopnost manipulační činnosti, zvolte výrobu náhrdelníků z těstovin. Vzniknou z nich překrásné výrobky, které navíc potěší i maminky. Jak na to?
Připravte si co nejvíce druhů těstovin, nejlépe s dírkou uprostřed. Vhodné jsou penne, kolínka či jiné duté tvary. Těstoviny obarvíme potravinářskou barvou tak, abychom dosáhli různé barevnosti. Pak už nám stačí pouze tuhá nit, provázek či silon, na které budeme těstoviny navlékat. Nechte děti, ať sami tvoří a navlékají podle vlastní fantazie.

Vyrobte si 5 pomůcek pro zdravý vývoj batolete
 

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!