Vojtěch Bernatský: po 25 letech mě má práce stále baví

30.7.2019

Moderátor Vojtěch Bernatský má bezesporu zaměstnání, které mu závidí nejeden sportovní nadšenec. A jak sám se sobě vlastním humorem přiznává, i po čtvrt století se každý den do práce těší jako doslova malý Vojta. Přečtěte si, co ho na jeho práci nejvíc baví, i to, jak rád relaxuje, když zrovna není na televizní obrazovce.

Vojtěch Bernatský: po 25 letech mě má práce stále bavíCo pro vás znamená zdravý životní styl?
Pohyb, málo stresu, méně práce, méně jídla, odpočinek, hodně smíchu a rodina. Když z toho všeho namícháte koktejl, ze kterého se tak třikrát za den napijete, budete tu dlouho. Jsem ve věku, kdy si právě tyhle ingredience snažím dopřávat. Já vím, je to někdy dřina, ale život na téhle Zemi za to stojí.

Vedete rodinu ke zdravému životnímu stylu?
Co vám budu povídat – snažíme se. Týdenní jídelníček jako Miroslav Donutil ve filmu Pelíšky nepíšu, ale samozřejmě s manželkou dbáme na to, aby naše strava, a hlavně jídlo pro naše děti, bylo nezávadné a pokud možno zdraví prospěšné. Máme v kuchyni jeden velký šuplík a ten je většinou plný sladkostí. Řeknu vám, je to někdy dřina odolat dětskému nátlaku a prosbám. Já jsem spíš táta „měkouš“. Zachraňuje to naštěstí manželka, která je v tomhle důslednější. Ještě, že ji máme.

Čas letí a jediné, co nám zůstane, jsou zážitky. Můj dědeček mi říkával: „Vojtíku, musíš ten život prožít. Nečekat a neodkládat. Byl to moudrý muž.“

Jak se udržujete v kondici? Jak si udržujete váhu? Kterému sportu se v současné době věnujete?
Od malička hraji tenis, což mi vlastně zůstalo dodnes. Dvakrát týdně si jdu pinknout. Hodně chodím a navíc rychle. Taky trochu běhám. Na stará tenisová kolena jsem si zaběhl pár půlmaratonů a byl to opravdu velký zážitek. Jeden jsem absolvoval i v bydlišti maminky – ve švédském Göteborgu – a když jsem na zaplněném atletickém stadionu dobíhal do cíle, připadal jsem si jako Emil Zátopek. Nicméně v současnosti úplně nejvíc k mé dobré kondici přispívají naše aktivní a dost pohyblivé ratolesti.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!