Vítězka soutěže MasterChef Kristína: „Vařit něco dvakrát mi přijde jako obrovská škoda“

6.6.2020

Je jí teprve 18, ale má za sebou tolik úspěchů, jako málokdo z nás. Loni díky svému kuchařskému talentu vyhrála v soutěži MasterChef, vydala vlastní kuchařku s názvem #UPGRADE, dostala se do prestižního hodnocení časopisu Forbes 30 pod 30 a je úspěšnou influencerkou v oblasti vaření i módy. Kristíny Nemčkové jsme se zeptali, jak jí „šlape“ spolupráce s rodinou, co jí nikdy nesmí chybět v kuchyni a doporučila nám i bezvadné jídlo pro rodinnou večeři.

Vítězka soutěže MasterChef KristínaV loňském roce jste vyhrála soutěž MasterChef. Jakou největší zkušenost jste si z ní odnesla?
Soutěž MasterChef jsem měla „nakoukanou“ už od dětství. První série tehdy ještě česko-slovenského MasterChef mě nakopla a motivovala se vaření ještě více věnovat. Bylo mi asi deset, když jsem si dokonce založila facebookový profil s názvem „Jsem Masterchef“. V pubertě jsem název změnila na Made by Kristína. A tak, když mi volala moje máma do Ameriky, kde jsem byla na ročním studijním pobytu, že je otevřen casting na MasterChef Česko a chtěla mě přihlásit, měla jsem smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se lekla, že na to v mých 17 letech ještě nemám, na druhou stranu jsem si to chtěla vyzkoušet. Casting vyšel a já nastoupila do soutěže s jediným cílem – navařit, získat hodnocení od odborníků a z toho se poučit, posunout dál. To se mi podařilo, dostala se nám opravdu intenzivní škola vaření! Jenom díky této zkušenosti jsem měla odvahu pustit se do kuchařky a založit si stránku s recepty. Získala jsem také nová přátelství a nové možnosti dostat se na pracovní stáže do prestižních restaurací.

Když mi volala moje máma do Ameriky, kde jsem byla na ročním studijním pobytu, že je otevřen casting na MasterChef Česko a chtěla mě přihlásit, měla jsem smíšené pocity.

Svou kuchařku #UPGRADE jste tvořila společně s celou rodinou. Jak vnímáte tuto spolupráci?
Vše se odehrávalo a stále odehrává u nás doma a téměř všichni jsme se na knize podíleli. Recepty pro kuchařku jsme připravily s babičkou v naší kuchyni a moje máma vše fotila a zastřešila přípravu celé knihy z redaktorské stránky. Můj táta se postaral o balení kuchařky a její distribuci, bratranec mi pomohl s webovými stránkami Madebykristina.cz a další členové nám pomáhali s péčí o moji postiženou sestru, abychom se my mohli věnovat kuchařce. Spolupráce pokračuje dál, vydáním kuchařky nic neskončilo, právě naopak. Kuchařky skladujeme doma a věnujeme se komunikaci se zákazníky na e-shopu, balíme a posíláme knihy a taky se věnujeme marketingu, který je za tím vším.

Vítězka soutěže MasterChef KristínaNastaly i okamžiky, ve kterých to třeba doma nebylo úplně jednoduché?
To ano, na začátku jsem měla obavy, jak nás toto pracovní propojení v rodině semele. A nebudu lhát, byly situace, kdy jsme se i pohádali. Našli jsme ale cestu a zjistili, kdo je v čem lepší, a tak jsme si pomyslně rozdělili role a fungujeme nejen jako rodina, ale i jako zavedená firma. Všem nám stejně záleží na výsledku. Ten se odrazil jak na samotné kuchařce #UPGRADE, tak na jejích prodejích a pozitivních reakcích. Na začátku kuchařky bylo mým cílem získat z jejího prodeje finanční krytí mého studia v Londýně na gastronomické škole Le Cordon Bleu, ale taky se mi knihou podařilo splnit sen mojí babičce, která stejně jako já miluje vaření a celý život se mu věnuje.

CELÝ ROZHOVOR ZDE


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!