167

VEGANSTVÍ: zdravé stravování, nebo nebezpečný trend?

4.7.2019

V dnešní moderní době se dostávají stále více do popředí alternativní výživové směry. Jedním z nich je také veganství, které získává stále větší popularitu téměř po celém světě. Co však veganská strava vůbec obnáší? A je našemu zdraví prospěšná?

Veganství: zdravé stravování, nebo nebezpečný trend?Toho, že je dnes veganství stále na vzestupu, si zkrátka nelze nevšimnout. V supermarketech jsou veganským potravinám věnovány samostatné regály, některé restaurace začaly pokrmy vhodné pro vegany vyznačovat ve svých jídelních lístcích a veganskou restauraci dnes najdete snad téměř v každém větším městě. Co však všudypřítomné slovo veganství vlastně vůbec znamená?

Nejde jen o druh stravy, ale také životní styl a filozofii, která spočívá v odmítání užívat zvířata k lidskému užitku. To se v životě veganů projevuje nejen vyloučením živočišné stravy, ale také například oblečením, na jehož výrobu byla použita kůže, nebo produktů, které byly testovány na zvířatech.

Zastánci veganství často uvádějí, že při přechodu na rostlinnou stravu se začali cítit lépe a vymizely jim například dlouhodobé trávicí obtíže.

Veganská strava má svá rizika, dá se jim však vyvarovat

Ze všech požadavků veganství však stále zůstává nejdiskutovanější otázkou stravování. Zastánci tohoto životního stylu totiž ze svého jídelníčku kromě masa vyřazují také vejce, mléko, jogurty, med a další živočišné produkty. Z tohoto důvodu je za hlavní negativum veganské stravy často uváděn nedostatečný příjem bílkovin.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

17. 5. 2019

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Moje lékárna - Hroznový...

Doplněk stravy – pastilky z hroznového cukru s...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

 

Dárkový poukaz

Doplněk pro život

Podívejte se na naši novou TV reklamu