Trápí vás klouby? Dodejte jim potřebnou výživu

14.4.2021

Na péči o klouby se často zapomíná – až do chvíle, kdy začnou bolet.
Přestože si mnoho lidí myslí, že bolavé klouby zkrátka patří ke stárnutí či vyšší námaze a že s tím nejde nic moc dělat, není to tak úplně pravda. Pokud svému tělu dopřejete tu správnou výživu, bolavé klouby už vás tolik trápit nebudou.

Klouby

K bolesti kloubů často dochází při úbytku chrupavky, jejíž funkcí je tlumit zátěž a snižovat tření kloubní hlavice v kloubní jamce. Pokud chrupavka ubyde, kosti se o sebe začnou třít, což ve většině případů způsobuje bolest. Pro zdraví chrupavek je velmi důležitý jak pravidelný pohyb, například plavání, chůze nebo jízda na kole, tak dostatečná výživa.

Klouby

Doplňte si kolagen

Základním prvkem našich tkání – kůže, šlach, kostí i kloubů, je kolagen, který jim zajišťuje především pevnou, pružnou a správnou strukturu. Už po třicátém roku života se však hladina kolagenu v našem těle výrazně snižuje. Věděli jste, že kolagen tvoří až 10 % hmotnosti našeho těla a existuje více než 20 různých typů kolagenu? Až 90 % kolagenu v lidském těle tvoří typ I, který se vyskytuje právě v kůži a kostech, udržuje naši pleť zdravou a bez vrásek. Typ II se nachází především v chrupavkách a zajišťuje nám tak bezbolestný pohyb, typ III vytváří strukturu orgánů, tepen a svalů.
Tvorbu kolagenu v těle můžete podpořit dostatečným příjmem vitaminu C, který má na jeho produkci vliv. Mnohem účinnější metodou je však doplnění samotného kolagenu ve formě doplňků stravy. Vhodnými pomocníky jsou zde například produkty Colafit nebo Cemio Kamzík. Ty totiž obsahují nejen čistý kolagen, ale také vitamin C. Navíc přispívají nejen ke správné funkci chrupavek, kostí a zubů, ale také dásní a kůže.

Dopřejte svým kloubům maximální péči

Součástí zdravých chrupavek je kromě kolagenu také glukosamin a chondroitin. Glukosamin je tělu přirozená látka, která slouží právě jako výživa chrupavek. Jako léčivý přípravek je glukosamin dokonce uznávaný pro léčbu osteoartrózy. Chondroitin je glukosaminu velmi podobný – jeho funkcí je dodávat chrupavkám potřebnou elasticitu.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!