Toužíte po netradiční dovolené? Načerpejte inspiraci s Mojí lékárnou

10.8.2018

Už víte, kam letos vyrazíte na dovolenou? Pokud se rozhodujete na poslední chvíli, máme pro vás pár tipů na zážitky, které z vaší dovolené udělají nezapomenutelné dobrodružství. Inspirujte se jimi a užijte si netradiční dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Toužíte po netradiční dovolené? Via ferraty

Netradiční dovolenou vám zajistí také několikadenní výlet na via ferraty. Nutnou podmínkou pro absolvování tohoto nevšedního zážitku je však nemít strach z výšek. Ferraty jsou cesty v nepřístupném horském terénu. Tyto cesty jsou vybaveny jistícími ocelovými lany, železnými stupy a dalšími pomůckami, které zajišťují bezpečnost lezců. Ti mají při absolvování cesty helmy a jsou zabezpečeni jistícími lany. Přesto je vhodné nepřeceňovat svoje síly, a pokud jste začátečníky, vybrat si některou z cest určených méně zkušeným lezcům. Za via ferraty nemusíte ani tak daleko jako za canyoningem. Několik cest je přístupných také v České republice, ale i u našich slovenských sousedů. Nejvyhledávanější trasy však najdete v Alpách.

 

Toužíte po netradiční dovolené? Canyoning, netradiční zážitek pro milovníky adrenalinu

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří od dovolené čekají víc než jen válení na pláži, tak rozhodně vyzkoušejte canyoning. Jedná se o adrenalinový sport, kdy se prostupuje koryty horských říček, potoků a úzkých soutěsek shora dolů. Při pohybu v kaňonech se kombinuje slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání tůněmi, skákání do tůní, sjíždění přírodních toboganů a skluzavek. V Česku však nejsou k absolvování takovéhoto zážitku vhodné podmínky, pokud si chcete užít tento nevšední zážitek, je nutné vyrazit například do Rakouska, Slovinska, Švýcarska nebo Itálie. Absolvování tohoto zážitku tu nabízejí místní agentury, kde zpravidla stačí zamluvit si místo jen pár dnů předem. V ceně je většinou zahrnuto také zapůjčení neoprenu, helmy a protiskluzových bot, které jsou nezbytné pro vaši maximální bezpečnost. Agentury zprostředkovávají také odvoz přímo na místo a samozřejmě i služby zkušených instruktorů, kteří mají na starosti skupinu o zhruba deseti lidech.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!