Tipy na vánoční trhy

2.12.2019

Když přichází podzim, stále více začínáme přemýšlet nejen o nadcházející zimě, ale hlavně o Vánocích. Přemýšlíme, jaký dárek udělá našim nejbližším největší radost, kolik kilo cukroví musíme napéct nebo co všechno je třeba před Vánocemi zařídit a uklidit. V posledních letech si stále více lidí předvánoční čas spojuje s návštěvou vánočních nebo adventních trhů. Připravila jsem si pro vás pár tipů. Každý z trhů má své kouzlo a svou specifickou atmosféru. Na těchto trzích nejde až tak o nakupování vánočních dárků, ale o načerpání pravé vánoční nálady, nejlépe při sklence svařeného vína nebo punče.

Vánoční trhy - tipyPrvní pozvánkou jsou vánoční trhy v Ostravě. Zdejší trhy nejsou sice tak velké jako například v Brně nebo Praze, ale přesto jsou kouzelné. Letošní trhy se uskuteční v termínu od 29. 11. do 23. 12. 2019 na Masarykově náměstí a na přilehlém Jiráskově náměstí. Kromě dobrého jídla a pití si mohou zájemci koupit například ručně vyráběné svíčky, pletené výrobky a další věci, které v klasickém obchodě neseženou. Kdo si s sebou vezme brusle, nebo si je půjčí na místě, může zkusit otočky a piruety na vytvořeném kluzišti, které s trhy sousedí. Stánky jsou otevřeny každý den do 20 hod. Každou adventní neděli je připravený program. V loňském roce si návštěvníci při pití svařáčku zazpívali a zatancovali spolu s Bárou Basikovou, Markem Ztraceným nebo skupinou Mirai. Uvidíme, na koho se můžeme těšit letos. A kdy se na Masarykově náměstí rozzáří vánoční stromeček? Bude to první adventní neděli, která letos připadá na 1. prosince.

Vídeňské vánoční trhy jsou známé a každoročně je navštíví obrovské množství lidí. Právě ony byly pro mě první a nezapomenutelné. Na nich jsem také ochutnala zatím nejlepší punč.

Ten, kdo má tento předvánoční čas rád, by si určitě neměl nechat ujít vánoční trhy v Brně nebo v Praze. V Brně probíhá hlavní část vánočních trhů na náměstí Svobody, které je nedaleko hlavního nádraží. Brňáci se rádi baví, a proto jejich trhy nekončí Štědrým dnem, ale pokračují i po Vánocích. Kromě skvělé gastronomie si návštěvníci můžou z trhů odnést originální brněnský hrníček, vyfotit se u velkého vyřezávaného betlému nebo vylézt na slavnostně nasvícenou věž Staré radnice a prohlédnout si Brno z výšky. Letošní Brněnské Vánoce budou zahájeny 29. 11. slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!