Představte si, že konečně opustíte svou stresující práci a vydáte se cestovat po světe. Že to nejde? Omyl! Své o tom ví cestovatelé a blogeři s přezdívkou The Sikls. Ondřej, Kamila a jejich syn Elliot se rozhodli sbalit věci do jednoho kufru, opustit stereotypní život a vydat se na cestu kolem světa. Co na cestování milují nejvíc, kdy byli strachy bez sebe a co jim v kufru nikdy nesmí chybět? To se dozvíte v našem rozhovoru s nimi až z daleké Kanady.
Kamila, Ondřej a Elliot jsou cestovatelská rodinka známá ve světě internetu pod přezdívkou @The-Sikls. Její nejmladší člen Elliot ješte nemá ani dva roky a už objel více krajin než mnoho z nás za celý život. A to pouze s hračkami, které se společně se všemi věcmi rodině vlezou do jednoho kufru.
Tři blogeři si svými dokonalými fotografiemi a krásnými zážitky z již 35 zemí světa získali srdce téměř 70 tisíc fanoušků z domova i ze zahraničí. A neustále přibývají další. Pokud vás jejich příběhy zajímají, sledujte je na sociálních sítích Facebook, Instagram nebo Youtube pod heslem @TheSikls nebo na jejich webových stránkách www.thesikls.com.
Tři lidi a jeden cestovní kufr. Co v něm nikdy nesmí chybět?
Ondřej: Pasy, kreditní karta, foťák, dron, notebook, plavky a hlavně žabky!
Jaký nejbláznivější zážitek jste doposud na cestách zažili?
Ondřej: Je jich nespočet! Jako třeba v Kambodži, kdy jsme o půlnoci na lodičce honili svítící plankton, nebo když jsme se byli potápět s velrybími žraloky na Filipínách.
Při vaší cestě světem se často dostáváte do těsné blízkosti mnoha zvířat, třeba tygrů, lvů, žraloků… Nebojíte se?
Ondřej: Popravdě já se nejvíc bál u prasátek na pláži na Bahamách. Nikdo si to neuvědomuje, ale jsou to pěkně nebezpečná zvířata. Navíc já si toho dost nastudoval dopředu a vím, že odsud odváží každý den někoho do nemocnice. Očividně si ale zbytek lidí z naší i okolních skupin nic nenastudoval a pak dvě Číňanky plavaly na loď s pokousanými zadky (smích). Jinak žraloci, rejnoci, želvy – to vše je v pohodě, nějak nám ta mořská zvířata vyhovují skoro víc jak suchozemská. Naposledy nás v Namibii prohnal slon.
Jak jste dospěli k rozhodnutí procestovat svět s malým dítětem?
Ondřej: Jako většina lidí u nás jsme si jeli náš krysí závod ve firmě. Vstávání v šest ráno, papíry do noci. S tím rozdílem, že to člověk už bral jinak, když jsme měli Elliota. Lépe řečeno, Kamči došla trpělivost a chtěla s tím něco dělat. K tomu v tom čase přišla nabídka na prodej firmy a bylo všechno jasný. Pak už zbývalo jen koupit jednosměrné letenky na Srí Lanku, kde jsme naši cestu odstartovali.
Jak vaše rozhodnutí vzdát se „normálního“ života vnímá okolí? Řešíte to ještě vůbec?
Ondřej: Ono to samozřejmě vyvolalo mnoho otazníků. Nebereme Elliota babičkám a dědečkům? Nebude všem líto, že jim třeba ani nebudeme moci osobně popřát k narozeninám? A tak dále. Ale prostě tohle bylo naše rozhodnutí a my byli nesmírně vděční za to, jak to naše okolí vzalo. Navíc samozřejmě všichni o mně i Kamile věděli, že jsme srdcem cestovatelé, já žil chvíli v Miami a studoval angličtinu v Los Angeles, Kamila zase rok žila a studovala v Idaho.