Těhotná Markéta Konvičková: Je mi do zpěvu!

30.8.2020

Loňský rok byl pro zpěvačku Markétu Konvičkovou náročný, potýkala se se zdravotními problémy a zároveň dokončovala své vysokoškolské vzdělání, vše s přehledem zvládla a nyní se může těšit ze svého požehnaného stavu. Jak ji nemoc ovlivnila a co bude s její kariérou po narození miminka, se svěřila v rozhovoru pro magazín Moje lékárna.

Těhotná Markéta Konvičková: Je mi do zpěvu!

Náš magazín je o zdraví a vy jste v minulém roce prodělala karcinoid vaječníku, naštěstí vše dobře dopadlo, jste zdravá a čekáte miminko. V té době jste ale přišla o značnou část vlasů vlivem hormonálních změn, jak na toto období vzpomínáte?
Karcinoid je vzácný druh nádoru, který má tak jedna pacientka za 10 let. Naštěstí jsem nemusela podstoupit žádnou další léčbu, nádor byl pouze lokální a o vlasy jsem přišla ještě před diagnózou, takže jsem vůbec nechápala, proč se to děje. Celkově jsem žila několik měsíců v těle, které jakoby nebylo moje. Moc se k tomu období nechci vracet, protože to vnímám jako jednu z mnoha životních zkoušek, kterou jsem naštěstí zvládla na jedničku. Jsem spíš člověk, který neřeší, co bylo a bude. Jsem šťastná a vděčná, že se každé ráno probouzím zdravá, plná energie s miminkem v bříšku po boku milujícího snoubence. Dokonce o tomto požehnaném období teď skládáme písničku, jak je mi do zpěvu. Tak se na výsledek už moc těším.

Ovlivnila vás vaše nemoc i v nastavení mysli či sestavování životních priorit?
Tělo mi házelo signály, že něco není v pořádku, ale všechna možná vyšetření dopadla dobře, tak to doktoři přisuzovali stresu, který jsem paradoxně konečně neměla. Odešla jsem po 10 letech od managementu, zastavila se, zvolnila. Vždycky jsem měla jasně dané priority a hodnoty a vážila si maličkostí. Rodinu a zdraví bych nevyměnila za nic. I to je důvod, proč jsem nikdy nešla za kariérou do Prahy a zůstala jsem věrná Moravskoslezskému kraji, kde jsem i vystudovala vysokou školu a je ze mě teď zpívající inženýr.

Čekáte své první miminko, je to trochu vstup do neznáma, jak si plánujete vystoupení a další práci po porodu? Bude z vás matka na plný úvazek?
Miminko je pro mě samozřejmě priorita a myslím, že se to nedá moc plánovat. Nevím dopředu, jak budeme fungovat, každé miminko je jiné a samo si podle mě řekne, co zvládneme a co ne. Tomu se vše přizpůsobí. Nejsem každopádně typ člověka, který by zůstal rok, dva roky doma. Pokud to bude možné, budu dál koncertovat. Mám naplánovanou akorát zhruba tří měsíční koncertní pauzu okolo porodu.

ČÍST CELÝ ROZHOVOR


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!