154

Tajemství mořské vody

7.4.2020

Když slunce zapadá, vane lehký teplý vánek a díváme se přitom na širé, zdánlivě nekonečné moře, cítíme, jak je nám dobře a jsme šťastní. Jako bychom se vraceli k počátkům života, který vznikl právě v moři, a buňky našeho těla si to snad pamatují…

Tajemství mořské vodyKaždý z nás, kdo strávil delší dobu u moře, potvrdí, že moře působí jako elixír zdraví. Najednou se mnohem lépe dýchá, lépe se hojí drobné ranky a záněty kůže, odchází rýma, psychické napětí a mnohem lépe spíme.

Je známo, že mořská voda má blahodárné účinky především na dýchací cesty a nosní sliznici. Proto se využívá jako prostředek pro potlačení rýmy, ať již je to rýma alergická, infekční, akutní či chronická. Obsahuje kolem 80 různých látek, nejen „klasickou“ sůl. Speciálně čištěná mořská voda je často využívána ve formě spreje jako zdravotnický prostředek k potlačení rýmy, prevenci rozšíření infekce do dutin, hojení a regeneraci nosní sliznice a řasinek na sliznici nosu. Rýma bývá často provázena zduřením nosní sliznice.

Je známo, že mořská voda má blahodárné účinky především na dýchací cesty a nosní sliznici. Proto se využívá jako prostředek pro potlačení rýmy, ať již je to rýma alergická, infekční, akutní či chronická.


Běžné léky na bázi tzv. sympatomimetik lze v tomto případě užívat jen krátkodobě, jinak se situace může rychle zhoršovat. Mořskou vodu lze však užívat déle. Pokud je voda hypertonická (má vyšší osmotický tlak než plasma), dovede díky přítomným solím účinně vytáhnout vodu ze sliznice a potlačit nepříjemný zánět. Umí také aktivovat imunitu sliznice a předejít rozšiřování případné infekce do dutin, stejně jako urychlit obnovení funkcí sliznice a řasinek. Nosní spreje na bázi mořské vody jsou nenahraditelným prostředkem k potlačení rýmy a prevenci rozšíření infekce do dutin.

CELÝ ČLÁNEK ZDE


Aktuality

8. 5. 2021

Ústní hygiena

5. 5. 2021

Doplňky stravy pro vegany

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Moje lékárna - B komplex...

Doplněk stravy – komplex vitaminu skupiny...

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu