Superpotravina: čočka

3.7.2018

Čočka mnohým z nás lezla jako dětem z hlavy i ušima – měli jsme ji nakyselo doma,
v polévce ve škole a jako pomazánku na chlebu u babičky. Snad proto nám dnes k ní ani nepasuje exotický výraz superpotravina. Není ani zdaleka tak trendy jako quinoa a nepoužívá se tak hojně v receptech jako populární chia semínka (ano, žijeme ve světě, kde lze označit určitý typ semínek za populární). Tyto nenápadné luštěniny bychom však rozhodně neměli odstavovat na vedlejší kolej.

Superpotravina: čočka

Napumpovaná zdravím, úžasně levná a jednoduchá na přípravu. Čočka má navíc vysoký obsah bílkovin a dalších nezbytných živin včetně kyseliny listové, železa, draslíku a antioxidantů.

Díky vysokému obsahu železa může čočka pomoci v boji proti anémii, která je obzvláště častá u lidí se stravou obsahující jeho malé množství.

Vhodná při chudokrevnosti, dietě i zápalech

Díky vysokému obsahu železa může čočka pomoci v boji proti anémii, která je obzvláště častá u lidí se stravou obsahující jeho malé množství (například u veganů a vegeta-
riánů). Má také nízkou hodnotu glykemického indexu a vysoký podíl vlákniny. Strava bohatá na čočku tedy může výrazně pomoci při zbavování se nadměrných kil. Studie prokázaly, že tato superpotravina pomáhá i v léčení zánětů, které jsou spojeny s mnoha dalšími nemocemi – od srdečních problémů až po rakovinu.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!