Speciální výživa

18.2.2022

Vyvážená strava je jedním ze základních kamenů pro lidský organismus. Obzvlášť pak v případě, že tělo bojuje s únavou nebo nemocí. Platí to ale i naopak – onemocnění může způsobit i sám nedostatek živin. Existuje velké množství lidí, kteří trpí alergií, potravinovou intolerancí a v některých případech také podvýživou. Naštěstí je na trhu dostupných mnoho alternativ, které umožní takovým osobám zvýšit pestrost stravy a množství přijímaných živin a díky tomu žít zdravější a plnohodnotnější život.

Nutriční výživa

Speciální nutriční výživa je vhodná jako prevence podvýživy (malnutrice) při onemocněních, po operacích a úrazech nebo ve stáří, kdy může být příjem základních živin z potravy omezený nebo nedostatečný. Tělo pak musí brát ze svých zásob a dochází k úbytku svalové a tukové tkáně. Následkem podvýživy pak může být vyčerpání, oslabení imunity a horší hojení ran. Dlouhodobá malnutrice může způsobit dokonce dechovou nedostatečnost, záněty a poruchy krevního oběhu.

Při nemoci navíc může docházet k nechutenství, zvracení, potížím s polykáním atd. Speciální nutriční výživa zpravidla obsahuje kompletní složení všech živin, základních vitamínů, minerálů a stopových prvků. Pro co nejsnadnější podávání má vysokoenergetická výživa formu nápojů, které navíc často bývají ochucené. Mezi nejčastěji doporučované patří například Ensure Plus či  Cubitan, které jsou k dostání s vanilkovou příchutí. A samozřejmě Nutridrink, který je dostupný na e-shopu Mojí Lékárny ve výhodném balení 5+1 zdarma, ve kterém najdete příchutě banán, jahoda, káva, meruňka, neutral a vanilka. Tyto nápoje šetří čas při přípravě jídla, jsou totiž okamžitě připravené k použití. Lze je podávat vychlazené i teplé, a to buď samotné, nebo z nich lze připravit koktejl s ovocem, použít do polévek nebo zamrazit a podávat jako zmrzlinu.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!