154

Saunování a wellness

4.3.2016

Vstávání za tmy, mráz a rýma, není divu, že vaše tělo potřebuje v těchto měsících aspoň chvíli odpočinku. Zima je ideálním časem pro návštěvu sauny nebo wellness centra. Ať už sedíte v kanceláři, nebo jste celý den na nohou, vaše tělo vám za tuhle rozkoš bude vděčné.

Trochu z historie

Předchůdce sauny bychom našli už ve starověkém Řecku. Za její dnešní podobu ale vděčíme Finům. Proto nebude překvapením, že ve Finsku na ně můžeme narazit na každém kroku. Vlastní saunu má i většina rodin, ať už v domě, nebo bytě. Původně představovala krb, kde se kameny zahřívaly na vysokou teplotu. Poté se polévaly studenou vodou, aby se vytvořila pára. Dnes se v saunách používají modernější metody, ale princip zůstal stejný.

Za otce wellness je považován doktor Halbert L. Dunn. Ten poprvé v roce 1950 přišel s myšlenkou zdravé a vyrovnané mysli, těla a ducha. Jeho ideje se šířily a přetvářely, až vzniklo wellness (tak jak ho dnes známe).

Myslete na zdraví

To, že má saunování pozitivní vliv na náš fyzický i duševní stav, je bezesporu pravdou. Často ji lékaři doporučují lidem se sníženou imunitou. Organismus přehřátý nad normální tělesnou teplotu rychleji vytváří obranné protilátky. Studie také dokazují, že pravidelné saunování posiluje srdce a snižuje hladinu cukru v těle. Příznivý efekt má také na psychiku člověka, uvolňuje napětí, zmírňuje úzkost a vyvolává pocit blaženosti. Naopak lékaři radí vyhýbat se sauně lidem s vysokým krevním tlakem. Pobyt v ní by měl být dlouhý pouze tak, jak je vám to příjemné. V žádném případě byste se k saunování neměli nutit.

celý článek zde


Aktuality

8. 5. 2021

Ústní hygiena

5. 5. 2021

Doplňky stravy pro vegany

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Moje lékárna - B komplex...

Doplněk stravy – komplex vitaminu skupiny...

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu