Rozhovor s Petrem Havlíčkem

15.4.2020

Rozhovor s Petrem HavlíčkemKdo se u Vás v rodině stará o nákupy a sestavu jídelníčku? Doplňujete jídelníček i nějakými potravinovými doplňky?
Původně jsem chtěl napsat, že tyto věci řeším především já, ale to bych asi kecal. Řešíme to společně se ženou. Jednou nakoupí ona, jednou já. Ono to není nic moc složitého, když nakupujete vlastně jen základní potraviny a vaříte z nich poctivá domácí jídla. Pokud jde o to vaření, tak v minulosti jsem více vařil já, teď ale mnohem více vaří žena. O víkendech vaříme často společně, každý z nás dělá něco. Jídlo máme sice rádi, ale nemusíme trávit hodiny v kuchyni. A doplňky stravy? Nikdy u nás nechybí rybí tuk, vitamín D a houba chaga.

Máte celkem tři děti, dovolíte dětem sladkosti a tzv. nezdravá jídla (brambůrky, strava typu mcdolnald…?
Myslíte, že je v dnešní době reálné děti od všech těchto věcí odstavit, když se to na nás valí ze všech stran? Ale popořadě: nejmladší Tonička je zatím na mateřském mléce a příkrmech, takže ta je zatím těchto pochutin uchráněna. Prostřední Matěj si občas něco dá. V létě jsou to zmrzlinky, v zimě lízátka. A perník od babičky. Ten může vždycky. Ale brambůrky, limonády či colu a další „laskominy“ jsou pro něj zcela tabu. Jen je občas složité mu vysvětlovat, proč ostatní, stejně staré děti můžou, a on ne. A nejstarší Lucka je ve věku, kdy se jí moc do ničeho kecat nedá, protože teď ví všechno nejlépe :). Chápu to, měl jsem to v tom věku hodně podobně.

Kdo má u vás v rodině rozhodující slovo ohledně výchovy dětí, stravy a zdravého životního stylu?
Byť vyznáváme názorovou pluralitu, tak ve výchově dětí ji nepotřebujeme, protože jsme naštěstí oba se ženou za jedno a vlastně asi neexistuje oblast, kde bychom se v názorech na to, jak chceme vychovávat a jak vychováváme naše děti, neshodli. A to se netýká jen stravování či životního stylu, ale i hodnotového systému.

CELÝ ROZHOVOR ZDE


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!