RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ – znovuobjevený klenot přírody

27.5.2015

Již staří Tibeťané znali léčivou sílu této u nás nepříliš známé rostliny, která si nezadá ve smyslu svého komplexního působení se známým ženšenem, ale přesto jej v mnohém předčí. Rostlinu, která by měla ve svých plodech a listech tak široké spektrum vitaminů a mnoho dalších cenných biologicky aktivních látek v takovém množství, jako má právě rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides). A tak se v současnosti stává rakytník právem rostlinou světového významu a znovuobjevenou klenotnicí přírodního zdraví.

Možnosti použití

Na rakytníku je především oceňovaný vysoký obsah vitaminů v plodech a oleje s léčivými vlastnostmi. Vědci stále ještě objevují možnosti dalšího využití a dále zkoumají bohatou paletu biologicky účinných látek. Nabízí se využití zpracování jeho plodů i listů v potravinářství (na přípravu šťávy, zavařenin, sirupů či džemů) a získaných léčivých látek a jejich účinků zvláště ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Rakytník – cenný dar pro život

Zdaleka největší uplatnění nachází rakytník právě ve farmacii, kde je ve formě rakytníkového oleje (Hippophae rhamnoides oil), lisovaného za studena ze semen a  plodů, přidáván do desítek produktů pro vnitřní i vnější použití. Obsahuje totiž vzácný komplex látek, které poskytují lidskému organismu nejen potřebnou oporu vůči stresům, ale významně posilují i jeho obranyschopnost sníženou nevhodnými životními podmínkami. Unikátní rakytníkový olej je tmavě oranžové barvy a překvapí svou rozmanitostí a vysokou koncentrací důležitých vitaminů a biologicky aktivních látek, které příznivě působí na lidské zdraví.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!