Příprava na dovolenou: TOP 10 věcí, které je potřeba udělat

13.6.2019

Pokud máte zajištěnou dovolenou a zaplacenou zálohu, velmi často počítáte jednotlivé dny do dovolené stejně jako kdysi vojáci „stříhali metr“ na vojně. Nezapomeňte a nepodceňte během tohoto „stříhání“ přípravu před  dovolenou. Jsou určité věci, na které bychom před dovolenou měli myslet. Níže nabízíme našich TOP 10 věcí, které byste měli před dovolenou zařídit/promyslet/naplánovat.

Příprava na dovolenou: TOP 10 věcí, které je potřeba udělat

V případě cesty autem si zjistěte podrobnou trasu do místa destinace pomocí navigace či map. V případě dlouhých tras si naplánujte místa k odpočinku a občerstvení.

1. Zajistěte si doplňující program/věci

Primárně se to asi týká případů, kdy budete pobývat v zahraničí, ale pro zdárný průběh je dobré si zajistit/naplánovat, co vše budu na místě potřebovat. Ať už se to týká například zajištění auta, trajektu, lokálních zájezdů (nechcete se dohadovat na místě s lokálními obchodníky, kteří vám dají buď vysokou cenu, nebo sice nízkou, ale s poloviční hodnotou), vstupů na lokální zajímavosti (může být omezené vstupné, státní svátky, kdy jsou zavřeny), nebo zjištění si jízdních řádů (například trajekty, místní doprava) a jiné.

2. Připravte si doklady

Vezměte si výtisky všech potvrzení, která potřebujete pro svou dovolenou. Zjistěte, zda potřebujete vstupní víza a pokud ano, tak o ně požádejte. Vytiskněte si letenku, rezervaci k trajektu, ubytování, vstupy na zájezdy či lokální atrakce. Zkrátka si potvrďte vše, co jste si rezervovali nebo zaplatili či je relevantní pro vaši dovolenou.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!