Příběh Lenky Štochlové

28.3.2022

Jmenuji se Lenka Štochlová, je mi 42 let a pocházím z Příbrami. Mám dospělou dceru Lenču a 9 let jsem v invalidním důchodu. Byla jsem zdravotní sestrou na ortopedickém oddělení. Svou práci jsem milovala a moc mi chybí.

V roce 2012 u mě propukla neurologická nemoc Charcot Marie Tooth (CMT). Mám postiženy horní i dolní končetiny. Ztratila jsem v nich sílu, cit a pohyblivost. Obtížně se mi chodí. Na vycházky ven používám chodítko a na krátké přesuny hůlku. Ruce jsou slabé, nezvládám jemnou motoriku a nemám v nich sílu. Tato nemoc je pro mne náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. Již se z toho ale nehroutím a snažím se žít a myslet pozitivně.

Když jsem onemocněla a byla první rok zavřená po nemocnicích a doma, hodně jsem přemýšlela nad budoucností. Jako zdravotní sestra jsem věděla, jaká je prognóza u mé nemoci a že určitě tuto složitou cestu nezvládnu sama a budu potřebovat cizí pomoc. Tehdy byla dcerka ještě malá a žila jsem s ní sama. Jednou se mi zdál sen, že mám smetanovou labradorku, která se jmenovala Sára a měla růžový obojek. Ve snu mi byla pořád nablízku a bylo mi s ní dobře. Svěřila jsem se blízké přítelkyni, ta pracovala s další kamarádkou, která měla velké zkušenosti s pejsky a znala společnost Pomocné tlapky. Dostala jsem kontakt na Pomocné tlapky a od té doby jsou součástí mého života.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!