Představujeme…

4.10.2021

Doc. PharmDr. Ing. Tomáš Vontor, CSc.

Doc. Vontor je odborníkem v oblasti farmaceutické technologie a výzkumu. Působil v celé řadě vědeckých institucí, jako je Farmaceutická fakulta UK Hradec Králové, VŠCHT Pardubice, Univerzita v Římě či Kentucky (USA), kde vyvíjel nové léčivé přípravky a kosmetické produkty.

Pane docente, máte zkušenosti s vědeckou činností v USA a řadu let jste také učil u nás na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové. Jak vnímáte rozdíly mezi studenty u nás a v USA?
Naše země a odborníci v oblasti farmaceutické technologie či farmaceutického výzkumu vždy patřili ke světové elitě. Nikdy jsem neměl pocit, že by naši studenti a výzkumníci v něčem zaostávali nebo se nebyli schopni přizpůsobit. Ve svém profesním životě jsem působil na několika zahraničních univerzitách (University of Rome, Univesity of Cairo, Univesity of Kentucky) a mohu s plnou odpovědností porovnávat. Studenti z Čech jsou nejen odborně připraveni na vysoké úrovni, ale mají i široký všeobecný rozhled (kultura, historie atd.). Musím také zmínit i vysoký morální kredit, který plně uplatnili při řešení pandemie.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!