Poznejte krásy Beskyd

28.12.2021

Přírodní krásy Beskyd jsou na podzim díky sluncem prozářeným barevným listům stromů snad ještě krásnější než jindy. CHKO Beskydy s rozlohou celých 1160 km2 nabízí kromě nádherných scenérií nespočet turistických a kulturních zajímavostí. Jistě vás potěší také husté turistické značení a občerstvení v turistických chatách skoro na každém vrcholu.

Kromě níže zmíněných tipů na výlety musíme zmínit také Lysou horu – královnu Beskyd, kterou si náramně užijete jak pěšky, tak na kole. Cestou na vrchol můžete obdivovat také krásy Satinských vodopádů. K oblíbeným patří také výstupy na Ondřejník, Gruň a Bílý Kříž. Rodiny s dětmi s oblibou navštěvují galerii dřevěných soch v Ostravici či horskou bobovou dráhu na Čeladné.

Pustevny

Pustevny jsou díky dalekým výhledům a jedinečné architektuře jedním z nejnavštěvovanějších míst Beskyd. Z parkoviště v Trojanovicích se vydáte po zelené značce KČT na hřeben a po návštěvě kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti již budete pokračovat po modré značce přímo kolem sochy boha Radegasta – nejznámějšího symbolu tohoto kraje, přes rozhlednu Cyrilku a přes Pustevny zpět. Cestu dolů si můžete vychutnat na koloběžkách, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí, nebo využít lanovku, která zde byla postavená už v roce 1840 jako první v Evropě.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!