Podzimní výlety do přírody autem, na kole i pěšky

30.9.2019

Prázdniny klepou na dveře a vy stále ještě nemáte vybranou dovolenou? Nevadí. Máme pro vás několik tipů na zajímavé weby, které usnadní vaše cestování, ať už se chystáte vyrazit do Česka, nebo zahraničí. Inspirujte se jimi a užijte si dny volna bez zbytečných starostí.

Podzimní výlety do přírody autem, na kole i pěšky

Stezka v oblacích
Jedná se o vyhlídkovou konstrukci, která je postavena z 380 tun oceli, 300 m² modřínového dřeva, které pochází z rakouských Alp, a 250 m² hoblovaných hranolů.

Chcete se procházet v oblacích? Pokud ano, nesmíte během svých podzimních výletů vynechat turistickou atrakci Stezku v oblacích. Ta se nachází v obci Dolní Morava, pod vrcholem Slamníku, který je součástí masivu Králický Sněžník. Jedná se o vyhlídkovou konstrukci, která je postavena z 380 tun oceli, 300 m2 modřínového dřeva, které pochází z rakouských Alp, a 250 m2 hoblovaných hranolů. Stezka leží v nadmořské výšce 1 116 m, její výška je 55 metrů a délka dřevěné lávky 710 m. Objekt je v provozu od prosince 2015 a ročně jej navštíví desítky tisíc návštěvníků. Kdo vyjde až na její vrchol, může se těšit z výhledu na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy a na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. A pokud zrovna začne foukat, nemusíte se bát, výrobci uvádí, že věž odolá vichřici o síle až 200 km/h.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!