Pět příběhů s dobrým koncem

21.12.2017

Jako jedna z konzultantek České alzheimerovské společnosti jsem se 22. až 23. září účastnila projektu na podporu včasného zachycení poruch paměti - DNY PAMĚTI, který jsme uspořádali za velké podpory sítě lékáren Moje lékárna. Je jistě pozitivní, že Moje lékárna sdílí naši vizi a chce upozorňovat na problematiku poruch paměti, které ne vždy patří ke stárnutí. Společně se mnou byly v mobilních poradnách k dispozici kolegyně, které poskytují poradenství v kontaktních místech České alzheimerovské společnosti. Mobilní poradny navštívilo téměř 900 lidí, přibližně 4/5 tvořily ženy. 47 lidem z Prahy a Liberce byl okamžitě domluven termín na testování paměti nebo konzultaci v kontaktním místě ČALS. Bylo prodáno více než 100 sad pro kognitivní trénink a více než 1 000 ks sešitů pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí.

Pět příběhů s dobrým koncemOčekávaly jsme, že budeme lidem poskytovat informace o prevenci, diagnostice či léčbě Alzheimerovy nemoci či jiných poruchách paměti. Jistě se setkáme s lidmi, kteří pečovali nebo pečují o člověka s demencí a těm budeme moci předat naše informační brožurky. Doufaly jsme také, že budeme moci objednávat zájemce o měření paměti zdarma, které probíhá po celé České republice, a to v kontaktních místech České alzheimerovské společnosti.

Díky připravenosti kolegyň jsme však zaznamenaly mnohem více, a proto se o konkrétní příběhy s dobrým koncem ráda podělím. Jsou totiž důkazem toho, že se takovéto aktivity vyplatí. A to, že jsou snadno dosažitelné, pomůže oslovit i lidi, kteří by jinak pomoc odborníků nevyhledali.


PŘÍBĚH PRVNÍ
pražský

Do mobilní poradny v OC Flora přišel v pátek dopoledne muž (47 let), který přijel do Prahy na služební cestu. Rozpovídal se o tom, že pečuje o maminku s Parkinsonovou nemocí a vnímá, že maminka má v poslední době problémy s pamětí, orientací. Neurolog však přisuzuje problémy věku. Pán byl moc potěšen ve chvíli, kdy zjistil, že kontaktní místo v Ústí nad Labem je blízko jejich bydliště a může přijít s maminkou na konzultaci a měření paměti. Prodiskutována byla nabídka pomůcek pro kognitivní trénink, probírali jsme také služby, které by mohly být v budoucnu prospěšné. Pán si moc pochvaloval, že na nás „narazil“, přimělo ho to reálně přemýšlet o možnostech, jak pomoci mamince.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!