154

Pečuje o své rodiče a sama je v invalidním důchodu

23.3.2021

Na poradenský portál Neztratit se ve stáří se obrátila paní E. (60 let). Její situace byla taková, že sama byla invalidní důchodkyní a zhruba posledních 6 let pečovala o své rodiče. Maminka i tatínek pobírali příspěvek na péči a jejich dcera, paní E., k nim každý den jezdila, starala se o ně, dělala nákupy, pomáhala s hygienou a zajistila vše, co bylo potřeba.

Pečuje o své rodiče a sama je v invalidním důchoduV odpoledních hodinách se vracela domů, ještě svým rodičům zavolala, zda je vše v pořádku a následně mohla péči „pustit z hlavy”. Každý den po návratu domů se ale zároveň musela postarat také o svou rodinu, která na ni doma čekala.

Maminka paní E. bohužel náhle zemřela, a tak se paní E. rozhodla přestěhovat natrvalo ke svému tatínkovi, který již potřeboval péči 24 hodin denně. Tatínek paní E. měl Parkinsonovu chorobu, stařeckou demenci, měl špatný zrak, téměř už nechodil a potřeboval pomoc i se stravou. Paní E. si byla vědoma toho, že takový styl života, který vedla, se nedá zvládnout, a to i s ohledem na její zdravotní stav. Zároveň ji mrzelo, že poslední tři měsíce neměla čas ani na svou rodinu a děti. Její manžel měl sice pochopení, ale v domácnosti již propukaly hádky. Péče o tatínka ji zaměstnala natolik, že na syna ani vnoučata již nezbyl žádný čas.

Tatínek paní E. měl Parkinsonovu chorobu, stařeckou demenci, měl špatný zrak, téměř už nechodil a potřeboval pomoc i se stravou...

Rodina paní E. i doktoři říkali, že by bylo nejlepší tatínka umístit do nějakého pobytového zařízení. Paní E. věděla, že mají pravdu, ale z té představy ji bolelo srdce. Když toto téma otevřela s tatínkem, ten se rozplakal a řekl jí, že vše zvládne sám doma. Paní E. byla z celé té situace velmi zoufalá a unavená. Nevěděla, zda jí někdo může pomoci, ale zkusila to a obrátila se na portál Neztratit se ve stáří.

Na žádost o pomoc reagovala sociální pracovnice portálu Neztratit se ve stáří, která velmi ocenila péči paní E., zároveň však měla pochopení v tom, že péče je náročná a vyžaduje opravdu hodně energie.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu