Paradentóza: Tichý postrach ústní dutiny

13.7.2019

Paradentóza je onemocnění, které se dá léčit, ale bohužel ne vyléčit. S její léčbou byste měli začít co nejdříve, protože v pokročilém stadiu již není možné zuby zachránit. I když nebolí, je pro nás velmi nebezpečná a hned po zubním kazu je dnes pravděpodobně nejčastějším onemocněním ústí dutiny na světě. Zjistěte s námi, jak na ni vyzrát!

Paradentóza: Tichý postrach  ústní dutinyPřichází pomalu a nečekaně

Paradentóza je soubor zánětlivých onemocnění postihujících periodontium, tedy tkáně, které obklopují a podporují zuby. Běžně jde o pomalý proces způsobený bakteriemi množícími se na zubech a v prostoru mezi nimi a dásněmi. Tyto bakterie produkují kyseliny, enzymy a toxiny poškozující závěsný aparát zubu – vazivová vlákna držící zub ve svém lůžku.

V počátečních stadiích je potřeba paradentózu jasně identifikovat a diagnostikovat její příčinu.

Jaká je příčina?

V počátečních stadiích je potřeba paradentózu jasně identifikovat a diagnostikovat její příčinu. I u tohoto onemocnění totiž platí, že čím dříve s ním začnete pracovat s pomocí odborníků, tím lepší jsou vaše vyhlídky do budoucna. Paradentóza mívá množství příčin. Od hlubokých zubních kazů přes zubní povlak či zubní kámen až po nekvalitně zpracované náhradní korunky či stísněné zuby, mezi které se nemůžete dostat mezizubním kartáčkem nebo nití. Ať už je to jakkoliv, prvním krokem k léčbě je příčiny co nejdříve odstranit.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!