166

Pády jsou pro seniory životně nebezpečné. Jak se jim vyhnout?

10.3.2019

Pády jsou jedním z nejběžnějších příčin zranění seniorů, která často vedou k mnoha dalším komplikacím a někdy končí až fatálně. Způsobují zlomeniny krčku stehenní kosti, rukou, zápěstí či vyvrtnutí kotníků. I když pády nemusí vždy „dopadnout“ špatně, mnoho seniorů se jich bojí natolik, že kvůli nim vynechává množství aktivit. Zjistěte s Mojí lékárnou, jak na správnou prevenci před pády a zbavte se tak strachu i nejistoty.

Pády jsou pro seniory životně nebezpečné. Jak se jim vyhnout?

Důvodů, proč je u seniorů zvýšené riziko pádů, je mnoho. Každý člověk je jiný a má pro sklon k pádům specifický set predispozic. Ze všeho nejdříve se snažte zjistit, jaký je ten váš nebo vašich blízkých a k problému přistupujte individuálně, s citem. Někdy při pádech pomáhá fyzické cvičení pro zpevnění svalstva, opětovná kontrola všech podávaných medikací a jejich vedlejších účinků lékařem, kontrola zraku či úprava domácnosti.

O problému je důležité si otevřeně promluvit s blízkými či lékařem a zodpovědět následující otázky: Kdy přesně dochází k pádům? Co jim přechází? Je příčina v nedostatečné stabilitě, zakopnutí, uklouznutí? Jak často dochází k pádům? Pokud k nim ještě nedošlo, proč z nich máte obavy?

Identifikujte všechny faktory a sepište si je na papír. Přemýšlejte nad tím, které faktory lze odstranit co nejdříve a udělejte to bez odkladů. Pak si zvolte strategii, se kterou se pustíte do dalších faktorů. Zbytečně s prevencí před pády neotálejte a věnujte jí zvýšenou pozornost.

V další části vám nabízíme 7 tipů, jak se vyvarovat pádům v domácnosti, které se hodí pro každého seniora, ať už jsou příčiny jeho pádů jakékoliv.

celý článek zde  


Aktuality

16. 11. 2019

Co je to rýma

6. 11. 2019

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

14. 11. 2019

Měření stáří cév

13. 11. 2019

TV reklama

Doporučujeme

Vibovit DINO 50 želé...

VibovitDINO obsahující vitamíny a minerály je...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Hroznový...

Doplněk stravy – pastilky z hroznového cukru s...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Doplněk pro život

Podívejte se na naši novou TV reklamu