Olympionička Kristiina Mäki:

30.9.2021

Mateřství mě naučilo trpělivosti

Dostat se na olympijské hry je sen každého sportovce, stát se matkou je sen téměř každé ženy, splnit si oba tyto sny v jednom roce chce velkou dávku odhodlání, píle i trpělivosti. A vším tímto disponuje neuvěřitelně pracovitá, nadaná a také krásná atletka s česko-finskými kořeny, Kristiina Mäki. Jen sedm měsíců po porodu se dokázala kvalifikovat na Olympijské hry v Tokiu v běhu na 1500 m, kde se probojovala až do finále a překonala pětatřicet let starý národní rekord. S Kristiinou jsme si povídali o tom, jak neztrácela naději na trnité cestě přípravou, kdo jí byl celou dobu největší oporou a jak oslaví své kulaté narozeniny.

Kristiino, vám se povedlo něco neuvěřitelného – v Tokiu jste prožila životní závod, a to jen sedm měsíců po porodu syna Kaapa. Co bylo vaším hnacím motorem?
Vždy jsem chtěla jet na olympiádu a také jsem věděla, že mám šanci. Dokázat to i s dítětem byla jistým způsobem i výzva, zda to zvládnu.

Zvládla jste to. A výkonem nejspíš nad očekávání všech i vás samotné. Je pro vás účast ve finále OH a pokořený národní rekord splněným snem?
Oboje je pro mě trochu neuvěřitelné. Na národní rekord jsem ani nepomýšlela, ale po úspěšném rozběhu mě napadlo, že dostat se do finále není tak nereálné.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!