Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky!

9.12.2018

Stejně jako lidé, i zvířata trpí celou řadou neduhů, kterým se dá často velmi snadno předejít správnou výživou a pravidelným doplňováním vitaminů a nutričních preparátů.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky!Nejčastějším problémem u psů jsou klouby

Zvířata namáhají klouby úplně stejně jako lidé, a proto zvláště ve vyšším věku může dojít k jejich opotřebení a s tím souvisejícím problémům. Týká se to především středních a velkých plemen psů. Postiženy jsou zejména kyčelní klouby následované kolenními, loketními a ramenními. Častou diagnózou je artróza, což jsou degenerativní změny na kloubu, dále artritida, což je infekční zánět kloubu, nebo dysplazie – to je vývojové onemocnění větších plemen (kloubní plocha kyčelní jamky a hlavice kloubu se neshodují, kloub je tím volný a dochází k velkým problémům).

Problém se nejčastěji projevuje kulháním, pejsek je pasivní, obtížně vstává, trpí bolestmi

První věc, kterou byste měli udělat, je navštívit svého veterináře, který by měl určit příčiny potíží. Velmi často vám doporučí kloubní výživu. Na trhu existuje mnoho preparátů, nejčastěji v tabletové formě, které mají však tu nevýhodu, že je třeba konzumovat každý den mnoho tablet, a ne všechna zvířata jsou ochotna je dlouhodobě užívat. Přitom existuje velmi jednoduché a účinné řešení a tím je sirupová forma kloubní výživy, kterou zvířata konzumují naprosto bez problémů, protože jim velice chutná.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!