154

Nenechte inkontinenci rozhodovat o vašem životě

25.2.2019

Není snad problém, který by byl tak rozšířený, a přitom se o něm tak málo mluvilo. Inkontinence neboli samovolný únik moči je příkladem toho, jak ještě dnes ve společnosti figurují určitá tabu. Únik moči může velice negativně ovlivnit kvalitu našeho života. Kvůli obavě z nenadálé „nehody“ se stahujeme do ústraní a vyhýbáme se aktivitám, kterým jsme se dříve rádi věnovali.

První pravidlo vždy zní: neodkládejte návštěvu lékaře, ať už je to praktický lékař, gynekolog, nebo urolog. Ten vám problém objasní a poradí, co dál. Při lehké formě inkontinence je dobré zařadit do denního režimu posilování svalů pánevního dna pomocí Kegelových cviků. Pomoct může také redukce váhy, úprava pitného režimu nebo snížení denní dávky kofeinu.

Při úniku moči je důležité používat speciálně k tomuto účelu určené absorpční pomůcky. Některé ženy dělají tu chybu, že sáhnou po klasických menstruačních vložkách. Použití menstruačních vložek při úniku moči je ale zcela nevhodné. Moč je řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky.
Bakterie obsažené v moči vytvářejí navíc při svém rozkladu silný zápach, jehož pohlcení vyžaduje použití speciálních technologií. Můžete vyzkoušet například inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné v různých absorpcích, velikostech nebo také s křidélky. Tyto produkty vám poskytnou trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí vám tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete.

Nyní můžete zakoupit TENA Lady Slim Ultra Mini a Mini Magic v limitovaném akčním balení s DÁRKEM. Dostupné online nebo ve vaší lékárně.

celý článek zde


Aktuality

8. 5. 2021

Ústní hygiena

5. 5. 2021

Doplňky stravy pro vegany

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Moje lékárna - B komplex...

Doplněk stravy – komplex vitaminu skupiny...

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu