172

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem

21.5.2018
Kvetoucí stromy a byliny dokáží pylovým alergikům proměnit jarní měsíce v učiněné peklo. A i pokud máte štěstí a alergií netrpíte, jistě vás čas od času zaskočí chřipka nebo jiná vzduchem přenosná nemoc. Ve všech případech přináší řešení revoluční český vynález: roušky ReSpimask® s nanovlákenným fi ltrem.

Nanovlákenná rouška ReSpimaskHustá a pevná síť

Na trhu lze sehnat desítky typů ústenek, s nimiž se setkáte třeba u zubaře nebo v nemocnici. Avšak většina z nich nebyla vytvořena pro ochranu uživatele, ale jeho okolí – tedy ostatních lidí – před kapénkami vylétávajícími z úst při kýchání. Menší a nebezpečnější částice ani mikroorganismy ovšem vzhledem k řídkému filtru nezachytí. Pokud si tedy v pylové sezóně vezmete běžnou roušku, před alergeny v ovzduší vás neubrání.

Zlom nastal až s příchodem nového materiálu: nanovláken, která vznikla na českých univerzitách začátkem 21. století s cílem vylepšit ochranu zdraví před patogeny. Jedná se o vlákno 500–1000× tenčí než vlas, jež vytváří hustou a pevnou strukturu podobnou síti. Vyrábí se z polymerů – zkapalněných plastů, které známe z výrobků používaných každý den. Ve srovnání s ostatními textiliemi a membránami se nanovlákna vyznačují řádově kvalitnějšími filtračními schopnostmi. Pracují jako síto, avšak na mikroskopické úrovni. Nanovlákenná rouška ReSpimaskOka v nanovlákenném fi ltru jsou tak drobná, že je okem ani nelze spatřit. Zachytávají proto i nepředstavitelně malé částečky: od bakterií a virů přes prach, pyl či spory plísní až po smog. Můžete se přesvědčit třeba na fotografii z elektronového mikroskopu. Hustá síť na pozadí jsou nanovlákna, vlevo se nachází vlas a vpravo pylové zrno. Zatímco tento alergen je mnohonásobně větší než očka v membráně, molekula kyslíku jimi projde.
Právě ze spojení ústenky (speciálně tvarované, aby za všech okolností dobře seděla na obličeji) a nanovlákenného filtru vznikla ReSpimask® – ochranná pomůcka pro samotné nositele. Použitá nanovlákenná membrána přitom dokáže ochránit před alergeny, infekčními nemocemi i znečištěným ovzduším.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

25. 11. 2018

Moje lékárna v pořadu Sama doma

21. 11. 2018

TV reklama - PODZIM 2018

Doporučujeme

Moje lékárna Tonogal –...

Přesný plně automatický digitální pažní...

Rhino-stas Galmed 0,1%...

Nosní sprej s okamžitým účinkem na zmírnění a...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Vitamin C...

Přispívá k udržení normální funkce imunitního...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek

Navíc ani korunu!

https://www.mojelekarna.cz/eshop/detail/doplnky-stravy/krk-a-nosohltan/junior-angin-sirup-pro-deti-100ml.html