167

Moje stáří aneb farmaceuti z Mojí lékárny radí, jak si udržet zdraví a vitalitu

15.9.2018

Problematika stárnutí populace prostupuje celou společností. Seniorů přibývá a na nás je zajistit jim veškerou potřebnou péči. Některá onemocnění, která přicházejí s věkem, je možné včas rozpoznat, nebo jim dokonce předejít. Informační a vzdělávací projekt Moje stáří si klade za cíl ve spolupráci s kvalifikovanými odborníky zajistit široké laické i odborné veřejnosti kvalitní a komplexní informace o problematice stáří.

Dny pamětiInterprofesionální spolupráce geriatrů s dalšími lékařskými i nelékařskými obory napříč resorty je zárukou kvality služeb a péče o lidi vyššího věku, jak ve zdravotnictví, tak v sociálních službách. Jedním z příkladů této spolupráce je spolupráce s lékárnami Moje lékárna. Prevence a odborné poradenství jsou tématem, kterým se denně zabývají lékárníci ze sdružení nezávislých lékáren Moje lékárna. Ve spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností (ČGGS) připravilo toto sdružení před více než 10 lety projekt certifikovaného vzdělávání lékárníků pod názvem „Moje lékárna pečuje o seniory“. Projekt vzdělávání lékárníků se podařilo posunout i do praktické spolupráce. Ve spolupráci s občanským sdružením GEPA(1) byly vytvořeny informační letáky týkající se např. demence a Alzheimerovy nemoci, poruch polykání ve stáří, nebezpečí pádů. K dostání jsou nejen v lékárnách Moje lékárna, ale i na www.mojelekarna.cz. Pro zákazníky a pacienty lékáren jsou v prodeji pomůcky pro trénování paměti České alzheimerovské společnosti (ČALS), např. Sady pro kognitivní trénink obsahující pexeso, puzzle, reminiscenční karty a pracovní sešity, které jsou velmi užitečné a obsahují úkoly různých obtížností. Lidé, kteří mají někoho blízkého s Alzheimerovou chorobou, vědí, že je někdy obtížné vymyslet nějakou činnost, jež by jejich blízkého zaujala, proto je o pomůcky pro kognitivní trénink zájem. Navíc díky preventivním programům zdravotních pojišťoven lze získat i finanční příspěvek na jejich pořízení.

Prevence a odborné poradenství jsou tématem, kterým se denně zabývají lékárníci ze sdružení nezávislých lékáren Moje lékárna.

DNY PAMĚTI

Ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností se ve sdružení lékáren rozvíjí i další projekty, jako jsou např. Dny paměti. Je snaha v lékárnách v rámci kvalifikovaného poradenství umět upozornit na problematiku života s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence a zvýšit důraz na včasnou diagnostiku. Včasná diagnóza má zásadní vliv na kvalitu života nemocných a tím i jejich rodin. Důležité je zajistit kvalitní informace o typickém průběhu nemoci a o možnostech podpory lidí s demencí. Naším očekáváním je, že projekt umožní lidem zjistit, jak na tom s pamětí jsou, a eventuálně navštívit specialistu, který nasadí správnou léčbu včas.

celý článek zde


Aktuality v Mojí lékárně

14. 3. 2019

TV reklama

24. 2. 2019

Měření stáří cév

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Vitamin C...

Přispívá k udržení normální funkce imunitního...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek

Navíc ani korunu!

Podívejte se na naši novou TV reklamu