Moje lékárna pomáhá i v roce 2019!

29.1.2019

Sdružení lékáren Moje lékárna přispělo slečně Markétě z Ostravy 10 000 Kč na vysněný elektrický vozíček. Ten nejenom usnadní život jí i její mamince při běžných činnostech, ale také pomůže splnit Markétin velký sen – vyjet na vozíčku na Lysou horu!

Moje lékárna pomáhá i v roce 2019!Markéta se narodila předčasně. Když jí byl rok, lékaři rodičům sdělili, že jejich dcera trpí dětskou mozkovou obrnou. I přes snahu o zlepšení stavu a náročné rehabilitace potřebuje Markéta čtyřiadvacetihodinovou péči. Sama se neoblékne, neumyje, nenají, a dokonce ani neposadí. Je trvale odkázána na invalidní vozík. Ke všem starostem onemocněl Markétin tatínek a přes veškerou péči zemřel. Maminka Markéty, Marcela, zůstala na vše sama. Ale jak říká: „Život musí jít dál, mám přeci doma dvě děti a ty mě potřebují.“ Dnes je Markétě 26 let. I když to není jednoduché, maminka Marcela se s dcerou snaží stále něco podnikat. Markéta tančí na vozíčku, společně sportují, jezdí na výlety a jsou stále někde mezi lidmi.

Rozhovor s maminkou Markéty, Marcelou Hrdličkovou:

Paní Marcelo, malými krůčky se blížíte k vysněnému elektrickému vozíčku pro svou handicapovanou dceru Markétu, jak se těšíte?
Ano, malými krůčky se blížíme k vysněnému vozíčku pro mou dceru. Je to pro nás vlastně takový malý zázrak, a to díky skvělým přátelům, ale i těm, které osobně ani neznáme, přesto na transparentní účet přispěli, také díky Mojí lékárně za větší sumu, která nás posunula ne o krůček, ale o velký krok vpřed. Všem tímto děkujeme a moc si toho vážíme. Vozíčku se už nemůžeme dočkat, hlavně Markéta se stále vyptává, zda již máme dostatečnou sumu. Já stále dokola opakuji, že musí být trpělivá a že ještě nepřišla ta pravá chvíle a vše chce svůj čas. Ale já věřím, že je vše, tak jak má být a sen se stane skutečností.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!