Moderátorka Zuzana Belohorcová a podnikatel Vlastimil Hájek, manželé a rodiče dvou dětí, kteří trvale žijí v zahraničí

14.6.2021

Rozhovor jsem vedla s každým z páru zvlášť v době, kdy Zuzana v Bratislavě natáčela televizní pořad Tvoje tvář má známý hlas a Vlastimil byl s dětmi ve Španělsku, kde se nyní rodina zabydluje. Přesto jejich odpovědi náramně ladí. S velkým životním elánem a nebývalou upřímností oba vypráví čtenářům magazínu Moje lékárna o svých profesních kariérách i snech a také o zkušenostech z jejich amerického snu. Barvitě líčí, jak začal, ale i kdy z něj prozřeli a svěřují také milé perličky ze soukromí…

Moderátorka Zuzana Belohorcová a podnikatel Vlastimil HájekZa jakých okolností jste se poznali? Vzpomenete si na vaše první rande?
Vlasta: Jasně, Zuzku jsem znal dlouho z televize, kde jsem měl na starost castingy do různých pořadů a jedním z nich bylo i Peříčko, které uváděla. Pak jsme se potkávali na nějakých akcích…
Zuzana: Měli jsme společné přátele, takže jsme se občas setkávali, až mě Vlasta jako kamarád pozval s partou našich známých do vinného sklípku. Tam došlo na tlačenku a já ji přichystala přesně tak, jak ji mám ráda – hodně cibule, pěkně nakrájenou. A Vlasta byl tehdy nadšený, že přesně takhle ji má taky rád a ostatní se nás ptali: „Jak dlouho jste vy dva spolu?“ A my říkali, že nejsme vůbec spolu, že jsme kamarádi… Takže jsme se vlastně dali dohromady při tlačence s cibulí ve vinném sklípku.
Vlasta: A následovala naše první večeře… Byla v Pálffiho Paláci.

I když vlastní bydlení je neskutečně velké plus do začátku a velmi jsme si toho vážili, začínali jsme tam jinak od nuly. Bez rodiny, bez přátel a známých, bez pracovního zázemí.

Jak dlouho jste vlastně žili na Floridě a co bylo impulzem se tam po svatbě usadit?
Zuzana: S tím přesunem na Floridu to bylo všechno perfektně načasované. Práci moderátorky jsem ukončila přesně v den, kdy přišla na svět naše dcerka Salma – ještě dopoledne jsem točila 3 reportáže pro TOP STAR magazín a večer už jsem jela do porodnice, kde se druhý den ráno narodila Salminka. Na Floridu jsme odletěli hned po šestinedělí. Měli jsme tam už vlastní byteček, který jsme si postupně zvelebovali. I když vlastní bydlení je neskutečně velké plus do začátku a velmi jsme si toho vážili, začínali jsme tam jinak od nuly. Bez rodiny, bez přátel a známých, bez pracovního zázemí. Žili jsme z peněz, které jsme si do začátku přivezli z Čech. První léta jsme se tam necítili moc jako doma, bylo to hledání něčeho, v čem bychom se mohli realizovat. Ale nakonec přišla jak dobrá práce, tak příjem a už to bylo všechno lepší. Nikdy jsme toho rozhodnutí odejít tam nelitovali. Už proto, že jsme našim dětem dali možnost získat jazykový základ do života.
Vlasta: Málokdo to ví, ale já jezdíval do Miami od roku 1997. Od té doby tam z Česka utíkám pravidelně, vždycky na zimní část roku. Ten impulz pro mě osobně byl, že jsem si doma vlastně dokázal všechno, co jsem chtěl – vybudovat, vytvořit, vymyslet, prodat… Už jsem neměl chuť otevírat v Praze další kavárnu nebo obchod, tak jsem si řekl, že to zkusím v Americe. Což se mi dařilo. Ale Miami bylo úplně jiné, když jsme tam přišli v roce 2008, oproti tomu, co se tam odehrává teď poslední rok – to je úplně jiná Amerika.

ČÍST CELÝ ROZHOVOR


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!