Krásné nohy bez puchýřů, odřenin a kuřích ok

10.5.2019

Blíží se sezóna bot na podpatku, sandálek, otevřených bot a výletů, ale s tím i související potíže s chodidly. Během jara i léta nás často potrápí puchýře, odřeniny a kuří oka, proto se vyplatí před zahájením sezóny zvýšit pozornost v oblasti péče o chodidla. V kabelkách a domácích lékárničkách by v tomhle období neměly chybět kvalitní náplasti. Technologická společnost 3M připravila pro značku Spofaplast® novou sadu produktů pro péči o nohy, které tyto problémy nejen řeší, ale pomáhají jim i předcházet.

Zdraví nohou bezpochyby ovlivňuje výběr vhodné obuvi. Potíže mohou způsobit i nové boty, které vypadají na první pohled pohodlně a při zkoušení nám padnou. Trvá ale delší dobu, než se naší noze přizpůsobí, a tak už nás po pár hodinách začínají trápit odřeniny, otlačeniny a puchýře. Dochází totiž ke tření pokožky s obuví a následnému vzniku puchýřů. Puchýře nás mohou potrápit ale i ve vyšlápnuté obuvi, například při sportu nebo turistice.

Jak vzniká puchýř?
„Při tření pokožky s obuví se spodní vrstva pokožky oddělí od té vrchní, prostor mezi těmito dvěma vrstvami se vyplní lymfou a vznikne puchýř,“ vysvětluje Lenka Kvasnicová z technologické společnosti 3M. Když se objeví první náznak puchýře, pomůže náplast. Bez ní by se totiž mohla vrchní vrstva pokožky strhnout a do rány by se dostala infekce. Také proto se někdy doporučuje použít na exponovaná místa náplast preventivně.

Hojení puchýře se obvykle obejde bez výrazných problémů, je ale nepříjemné. Správnou péčí lze hojení urychlit. V případě, že puchýř ještě neprasknul, není vhodné ho propichovat, ale rovnou na něj aplikovat náplast. Pokud už je puchýř prasklý, doporučuje se ho nejdříve vydezinfikovat a pak teprve ošetřit náplastí. Mezi další problémy spojené s chodidly patří kromě puchýřů také kuří oka – ztvrdlá kůže, která vzniká hromaděním odumřelé pokožky v oblastech nad kloubními či kostními vyvýšeninami.

Krásné nohy bez puchýřů, odřenin a kuřích ok

Na míru každé z nejčastějších bolístek na nohách vyvinuli odborníci z 3M produktovou řadu náplastí Spofaplast® určenou pro péči o chodidla. Pomohou při vzniku puchýřů, kuřích ok, odřenin a také jako prevence proti jejich vzniku.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!