Kočičí pohled a „psí oči“

22.5.2020

Člověk věří tomu, co vidí. Pes svět poznává hlavně čenichem. My si vzkaz přečteme, ale pes si ho očichá. Čich tak psovi nahrazuje méně dokonalý zrak. Anatomie kočičího oka umožňuje větší průnik světla a skvělou výhodou je noční vidění. Zrak je zkrátka nejdokonalejším z kočičích smyslů a má-li žena „kočičí oči“, málokdo jejímu pohledu odolá. Pro zdraví a kondici je ale u obou domácích mazlíčků důležitá souhra všech smyslových orgánů. Tušili jste, že pokud na Vás pejsek udělá „psí oči“, není to z pocitu viny, ani nejde o gesto lítosti? Podle výzkumů jde o projev strachu. Nebo je to volání o pomoc z očí do očí?

Kočičí pohled a „psí oči“

K pravidelné péči o domácí zvíře patří kontrola a správná hygiena očí, které jsou neustále vystavovány působení vnějšího prostředí, jako je vítr, slunce, prach a nečistoty. Zdraví oka ohrožují často i infekční původci.

Čistota a vlhkost jsou základem zdraví oka

K pravidelné péči o domácí zvíře patří kontrola a správná hygiena očí, které jsou neustále vystavovány působení vnějšího prostředí, jako je vítr, slunce, prach a nečistoty. Zdraví oka ohrožují často i infekční původci (viry, bakterie, houby a jiné). Hůře jsou na tom menší psi a tzv. krátkolebá psí plemena (jezevčík, mops, buldoček a další). I oči zvířat mohou trpět nedostatkem slzného filmu – syndromem suchého oka. Nejčastějším důvodem k návštěvě veterináře, který se pojí ke zdraví očí a zraku, jsou ale záněty spojivek (konjunktivitida).

CELÝ ČLÁNEK ZDE


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!