Když se řekne gril, chceme šťavnatý steak!

26.6.2015

Blíží se období, na které spousta z nás čeká celý dlouhý rok. Období, kdy shazujeme kabáty a těšíme se na rána prozářená sluncem, teplejší počasí a můžeme připojit i zahradní grilování s rodinou či přáteli. A není lepší grilované jídlo než dobře opečený steak.

Nejprve si ale ukážeme některé typy steaků, které se na grilování nejlépe hodí. Proto je pro nás velmi důležitý správný výběr druhu masa. Podle následujícího stručného popisu se naučíme masa jednoduše rozpoznat.

Rib Eye steak

Hovězí steak z žeberní části – jedná se o plátek vysokého roštěnce. Tento typ je jedním z nejlepších plátků hovězího masa. Maso je hodně prorostlé tukem, proto je takřka nemožné oko roštěnce příliš upéct.

Strip steak

Je to steak z nízkého roštěnce. Maso je velice libové, sval totiž za života zvířete není moc aktivní. Prorostlost tukem je někde mezi Rib Eye steakem a panenkou. Měl by se grilovat při vysoké teplotě.

Filet mignon

Filet mignon je malý steak z konce svíčkové. Maso je velice křehké a jemné. Je považován za „krále steaků“, protože se zkrátka rozplývá na jazyku. Obvykle se steaky podávají jako středně či krvavě propečené. Grilujte při vysoké teplotě.

T-bone steak

Steak se podobá steaku Porterhouse a je složený ze svíčkové, roštěnky a kosti. Část u kosti je považována za pochoutku. T-bone steaky jsou obvykle tenčí než steaky Porterhouse. Grilujte při vysoké teplotě.

Porterhouse steak

Porterhouse je plátek masa s kostí, kde se setkává masitá roštěnka s jemnou a šťavnatou svíčkovou. V podstatě je to větší T-bone steak. Bývá silný zhruba 3,5 až 7 cm. Griluje se na rozžhaveném ohni a poté se přesune na mírnější oheň, kde se dodělá.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!