Kam vyrazit o prázdninách?

27.7.2017

Prázdniny už jsou tady a vy ještě stále nevíte, jestli vám letos vyjde dovolená?
Nevadí, vyrazte na některou z prázdninových akcí na poslední chvíli. Většina z nich se koná o víkendu, takže není potřeba nic plánovat. Užívat léta si totiž můžete i tady v Česku.

 

LitoměřiceSmetanova Litomyšl
16. 6. – 6. 7. 2017

Zde si na své přijdou především milovníci vážné hudby. Smetanova Litomyšl je operním festivalem, který se koná už od roku 1949 a pravidelně se tu sjíždí špičky nejen české, ale i zahraniční scény. Lístky se kupují na jednotlivá představení a jejich cena se liší podle toho, o jaký koncert se jedná. Klasickou doprovodnou akcí jsou však i festivalové zahrady. Aniž by si návštěvníci museli kupovat vstupenku, mohou relaxovat v Klášterní zahradě za poslechu příjemné klasické hudby.

Rock for people
4. 7. – 6. 7. 2017

Jako každým rokem, tak i letos se sjedou do Hradce Králové milovníci rockové hudby. Koná se tu totiž už 23. ročník hudebního festivalu s názvem Rock for people. Za celou dobu se tu vystřídalo mnoho hvězd nejen tuzemské, ale i světové scény. Mezi hvězdy letošního ročníku patří bezesporu skupina Paramore, Foster the People nebo Die Antwoord. Vstupenky je možné zakoupit jak v předprodeji, tak i na místě. Pokud vám čas nedovolí být na festivalu celé tři dny, je možné zakoupit i jednodenní lístek, který seženete za zvýhodněnou cenu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 30. 6. – 8. 7. 2017

Začátek prázdnin patří už tradičně v Karlových Varech filmu. Tento jedinečný filmový svátek se do prostředí lázeňského města vrací už po padesáté druhé. Chybět nebudou jako každý rok ani zahraniční hosté. Hvězdou letošního ročníku bude držitel Oscara Casey Affleck. Vstupenky na jednotlivá představení lze zakoupit vždy pouze na daný den nebo den následující. Je tu však také možnost Festival Passu, který zahrnuje návštěvu třech filmů denně. Mezi promítáním si můžete krátit čas prohlídkou historického centra města nebo návštěvou kolonády.

PřerovDen letiště Přerov
22. 7. 2017

V Přerově se letecké dny pořádají již devadesát let. Ani letošní rok tak není výjimkou. Areál bývalého vojenského letiště otevírá své brány veřejnosti však pouze jednou ročně. Akce proto láká davy návštěvníků všech generací.
Připraveny budou ukázky nejrůznějších letounů a to přímo v akci. Prohlédnout si však budete moci i další vojenskou, policejní či záchranářskou techniku. Vstup na celou akci je zdarma.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!