Kam se vydat za dobrou lyžovačkou?

3.12.2015

První sníh už u nás napadl a s ním pomalu, ale jistě začíná lyžařská sezóna. Chtěli byste tuto zimu jet do velkého rušného střediska s komplexními službami, nebo preferujete menší a klidnější areál? Kromě rozsahu poptávaných služeb je nejdůležitějším faktorem cena. Stále platí, že lyžování je v Česku nejlevnější a pro našince nejsnáze dostupné. Tuzemské skiareály vyšly z rozsáhlého průzkumu sítě Evropských spotřebitelských center jako jedny z nejlevnějších v Evropě hned v několika ohledech. Průměrná cena denního skipasu se v Evropě pohybuje kolem 850 korun, u nás je to polovina. Ve srovnatelných areálech na Slovensku je cena v průměru o stovku vyšší, a pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete zkusit tarif superski v italských Dolomitech. Ten se ale vyplatí pouze při delších pobytech.

Klasika na jedno odpoledne

Kam za lyžovačkouProtože české lyžařské areály nejsou příliš rozsáhlé, vyplatí se najít si ten nejbližší a časně ráno vyrazit na celodenní lyžovačku. V okolí každého velkého města se jeden takový najde. Například areál Monínec, jenž se nachází pouhou hodinu jízdy od hlavního města, do blížící se zimní sezóny přichází s několika změnami v oblasti vybavení sjezdovek, tarifů, ale i ze světa výhod. Celodenní skipas vás zde vyjde zhruba na 500 korun.

Půl milionu korun. Přibližně tolik investoval areál pro blížící se zimní sezónu do vylepšené funline zóny. Díky tomu bude mít tato samostatná část sjezdové trati některé nové terénní vlny a klopené zatáčky. Součástí uvedené zóny jsou rovněž průjezdové tunely a další zábavné prvky. Funline vyplňuje mezeru mezi klasickým lyžováním a novými freestyle disciplínami a pro mnoho fanoušků zimních sportů představuje zcela jiný styl lyžování, známý především z velkých alpských středisek.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!