Kam letos na dovolenou?

12.8.2020

Česko stojí za to. A jedno z míst, které při letošních toulkách Českem určitě nesmíte vynechat, je Safari Park ve Dvoře Králové

Koronavirus určitě mnohým z nás převrátil naruby letošní plán dovolené. Cesty do zahraničí jsou jistě lákavé, ale určitě i u nás se najde spousta míst, která stojí za to navštívit. Možná je dobré využít příležitosti, kterou nám život nabízí a zjistit, jak krásnou máme zemi a co všechno zajímavého u nás můžeme najít. Jedním z míst, které určitě nesmí chybět v našem cestovním plánu, je Safari Park ve Dvoře Králové. Zde vás čekají ty pravé africké zážitky – opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a také jediné lví safari ve střední Evropě.

Safari Park ve Dvoře Králové

Safari si můžete projet vlastním autem, truckem nebo autobusem. V africkém safari návštěvníci projíždějí mezi volně se pohybujícími zebrami, antilopami i žirafami.

Dvůr Králové se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Trutnov. Nedaleko se nachází také Babiččino údolí, Náchod nebo vodní nádrž Rozkoš. Tato oblast rozhodně stojí za návštěvu a uspokojí naše rozmanité chutě a přání, ať už jsme milovníky vodních sportů nebo hradů a zámků. Jeden den si ale určitě vyhraďte na návštěvu zoologické zahrady, kde vás čeká pravá Afrika v Safari Parku ve Dvoře Králové.

Safari Park ve Dvoře KrálovéSafari Park Dvůr Králové je jednou z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Pro veřejnost byla otevřena 9. května 1946 a k jejímu významnému rozvoji došlo v 70. letech, kdy tehdejší ředitel Ing. Josef Vágner, CSc. dovezl z osmi expedic do různých zemí Afriky okolo dvou tisíc zvířat, především kopytníků, ale i šelem, opic a plazů, které daly základ unikátním chovům. I díky tomu je zahrada jedinečnou genobankou afrických kopytníků na evropském kontinentě.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!