Jste připraveni na léto?

25.6.2021

Letos si zima dává s odchodem pěkně načas. Na příchod teplého počasí, ke kterému opalování rozhodně patří, se tak těšíme ještě více než obvykle. Sluneční paprsky mají pozitivní vliv na naše psychické i fyzické zdraví – dodají energii a tělo na ně reaguje tvorbou důležitého vitamínu D. Je nutné se ale podívat i na stinnou stránku opalování, a to možné spálení a předčasné stárnutí kůže nebo dokonce zvýšení rizika vzniku melanomu. Proto zde platí známé pravidlo – nic se nemá přehánět.

Léto

Připravovat se začněte
už na jaře

Na opalování se můžete začít připravovat už teď. Pomůže vám s tím beta-karoten, zdroj vitamínu A a silný antioxidant, který sice nezabrání samotnému spálení pokožky na slunci, ale chrání organismus před poškozením volnými radikály například z UV záření. Navíc skvěle pečuje o zrak a pokožku – chrání ji před předčasným stárnutím a pomůže vám během opalování získat krásnou barvu, která vám díky němu i dlouho vydrží.
Beta-karoten se vyskytuje v tmavě zeleném, červeném, oranžovém a žlutém ovoci a zelenině, tedy například v broskvích, meruňkách, paprikách, mrkvi či špenátu. Pokud myslíte, že takových potravin ve své stravě nemáte dostatečné množství, nabízí se jednoduché řešení, a to beta-karoten jako doplněk stravy. Na doplnění jeho optimálního množství do organismu přitom stačí v případě beta-karotenu značky Galmed jediná tobolka denně.

Jak se krásně opálit,
ale nespálit?

Během samotného pobytu na slunci vás však před spálením ochrání jedině oděv a kvalitní krémy s SPF, které mají vysoce účinné UV filtry proti UVA i UVB záření. Pokud vám vadí roztírání hutných krémů a pocit mastné pokožky po aplikaci, zkuste lehce vstřebatelné přípravky ve spreji, které nemusíte roztírat. Takovým je například LADIVAL OF30, který navíc obsahuje vitamíny C a E – antioxidanty chránící a ošetřující vaši pokožku. Hodit se vám bude nejen při opalování, ale také při plavání a sportu. Je totiž odolný proti vodě i potu.

CELÝ ČLÁNEK ZDE


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!