Jaro, naše kůže a něco navíc…

22.6.2015

Všichni lidé vědí, že jaro je symbolem života a energie, ale málo kdo ví, že jaro, ostatně jako každé roční období, nemá pevný začátek. Jaro můžeme datovat jako astronomické, meteorologické či vegetační. Astronomické JARO tento rok u nás začalo 20. března 2015 v 23:44:53 a skončí nástupem LÉTA, to je 21. června 2015 v 18:37:33. Meteorologické začalo 1. března a končí 31. května, kdy jarními měsíci jsou březen, duben a květen. Vegetační jaro se pak neřídí časem, ale teplotami. Počátek je dán nástupem období s průměrnými denními teplotami vzduchu nad 5 °C a jeho konec je dán dosažením průměrné denní teploty vzduchu 15 °C.

V České republice se jaro vyznačuje začátkem vegetativní aktivity rostlin a zvýšením aktivity živočichů. Dny se po dlouhé zimě konečně prodlužují, sluníčko se dostává výše nad obzor a krásně se otepluje. Co to znamená pro naši kůži?

Betakaroten Galmed

Po zimě naše kůže ztratí většinu pigmentu (melaninu) a s ním i lepší schopnost bránit se slunečnímu záření. Cílem pigmentu je ochránit podkožní vrstvu před poškozením slunečním zářením, jelikož má schopnost toto záření absorbovat. Jako ochrana se proto doporučuje užívání betakarotenu, který hraje významnou roli při ochraně kůže proti poškození nadměrným sluněním. Betakaroten současně v lidském těle funguje i jako antioxidant a prekurzor vitaminu A. Jeho nedostatek má obvykle projevy nedostatku antioxidantů, zvyšuje se riziko rakoviny a klesá celková obranyschopnost organismu. V lékárnách MOJE LÉKÁRNA můžete zakoupit Betakaroten Galmed 12000I.U. 100+20 tobolek zdarma.

Kůže pokrývá tělo a chrání tak naše vnitřní prostředí od vnějšího. Plocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 až 1,8 m² a je to největší orgán lidského těla. Hmotnost kůže je až 7 % celkové tělesné hmotnosti a má tolik funkcí, že je nestačíme spočítat na prstech jedné ruky – ochrana mechanická, chemická, biologická, fyzikální (UV záření), dále funkce termoregulace, exkrece, sensitivita, metabolismus, nonverbální komunikace a v neposlední řade funkce estetická.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!