Jak vyzrát na první stravu děťátka

20.11.2018

Přechod na první pevnou stravu je důležitým milníkem v dětském životě, který by si mělo miminko i máma užít a vychutnávat. Jakmile maminky začínají představovat svému děťátku pevnou stravu, pomáhají mu utvářet povědomí o jídle a zavádět do svého života zdravé stravovací návyky. Jak vyzrát na pevnou stravu tak, abychom ji podali nenásilně, vyváženě a hlavně s radostí? Čtěte s námi.

Jak vyzrát na první stravu děťátka

Nejlepším způsobem, jak odhalit dobu vhodnou pro představení pevné stravy, je sledovat své děťátko a jeho zájem o jídlo.

Mnoho výzkumů a také praxe ukazují, že mateřské mléko poskytuje děťátku nepopíratelné benefity. Nikde se už ale úplně přesně nedovíme, jak má vypadat první strava nebo kdy přesně na ni děťátko nastavit. Světová zdravotní organizace doporučuje pro optimální výživu krmení výlučně mateřským mlékem do 6. měsíce života. Ať už však maminky kojí, nebo používají kojenecké mléko, nedá se říct, že je každé miminko připraveno vydat se na pouť do světa pevné stravy v tomto čase.

Počkejte až bude dítě připraveno

Nejlepším způsobem, jak odhalit dobu vhodnou pro představení pevné stravy, je sledovat své děťátko a jeho zájem o jídlo. Pokud se natahuje za jídlem, má na něj chuť a rodiče cítí, že je připraveno, lze s příkrmy začít.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!