Jak ušetřit při zdražování elektřiny?

21.10.2021

Cena elektřiny na trhu prudce roste a dodavatelé začínají posílat dopisy, ve kterých informují své zákazníky ohledně zdražování. Na elektřině však můžete ušetřit nejrůznějšími chytrými opatřeními. Od zcela jednoduchých opatření běžného využívání elektřiny v domácnosti, přes smluvní fixaci ceny u dodavatele na několik let, až po využití nízkého tarifu elektřiny.

Spotřebiče a osvětlení

Takovým základem je výběr domácích spotřebičů a žárovek na běžné svícení. Pokud si připlatíte za opravdu kvalitní LED žárovku, máte vystaráno na mnoho let dopředu. Nejen, že má mnohem nižší spotřebu, ale také stále stejnou svítivost, takže v průběhu let nemusíte dokupovat novou. U spotřebičů se pak zaměřte na energetické štítky, které ukazují, jak úsporný spotřebič je.

A nejběžnější pravidlo – nesviťte doma zbytečně. Rozsvícené lampičky uprostřed dne jsou sice stylové a dodávají obydlí příjemnou atmosféru, ale opravdu je to nutné?

Pokud se chystáte na několikadenní odjezd či delší dovolenou, doporučujeme ze zásuvek co nejvíce spotřebičů vypojit, zejména nabíječky, varnou konvici, ale i zmíněné lampy. I když jde o nepatrné množství, elektřinu spotřebovávají, přestože nejsou zapnuté nebo připojené. Díky tomu přicházíte o stovky korun ročně.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!