Jak si bezpečně užít pobyt v jarní přírodě

22.6.2022

Potom, co jsme byli několik měsíců raději schovaní v teple domova, se začíná zase oteplovat a trávíme čím dál více času venku. Pobyt a pohyb v přírodě s naším zdravím dokáže udělat zázraky. Je však potřeba být opatrný, ať nám ho nezkazí spáleniny od sluníčka, neodbytný hmyz nebo otravná alergie

Při opalování myslete na zdraví

Slunce má skvělé účinky na naše fyzické i psychické zdraví. Tělo při pobytu na slunci produkuje nezbytný vitamín D a jistě jste si všimli, že se vám také zlepší nálada. Nic se ale nemá přehánět – při opalování totiž může dojít nejen na spálení, ale i předčasné stárnutí kůže a v nejhorším případě vznik melanomu.Proto se dostatečně chraňte oblečením, minimálně děti by na sobě měly neustále mít pokrývku hlavy a mezi 11. a 15. hodinou se raději sluníčku vyhýbejte úplně.

Nezapomínejte se pravidelně natírat přípravky s vysoce účinnými UV filtry proti UVA i UVB záření. Pro citlivou pokožku, a to i pro tu, která má sklony ke sluneční alergii, jsou vhodné speciální opalovací gely, jako je Ladival alergická pokožka gel OF30. Oblíbí si ho i ti z vás, kteří nemají rádi hutné a mastné krémy. Dobře se totiž nanáší, rychle vstřebává a nelepí. Chrání i proti tzv. Mallorca akné, které se nejčastěji projevuje jako alergie na obličeji nebo v dekoltu a vzniká při reakci UV záření a některých složek v opalovacích krémech. Přípravek je voděodolný a obsahuje koenzym Q10 a vitamíny C a E, což jsou antioxidanty, které chrání a ošetřují pokožku.

Pro citlivou pokožku batolat a dětí, která je náchylná k alergii na slunce, je určený Ladival dětská alergická pokožka gel s vysokou ochranou OF50. Kromě gelu je k ochraně dětí před spálením vhodné i Ladival dětská pokožka mléko OF50. To díky kombinaci mikropigmentů a organickým filtrů chrání nejen proti UVA a UVB záření, ale dokonce i proti infračervenému záření (IR/A). Toto opalovací mléko je navíc mimořádně voděodolné, takže se o ochranu svých dětí nemusíte obávat ani při koupání a sportu. Přípravky Ladival neobsahují parfemaci, barviva, konzervanty, tuky ani emulgátory.

Po opalování z pokožky přípravky důkladně opláchněte a natřete se mlékem nebo gelem po opalování, který vaši sluncem podrážděnou pokožku zklidní, hydratuje a regeneruje.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!