Jak se chránit před klíšťaty, komáry a dalším hmyzem?

8.8.2021

Teplé večery, návštěva letního kina, romantický piknik u vody či procházky do přírody – to všechno neodmyslitelně patří k tomuto ročnímu období. Krásné představy nám ale na místě často kazí otravný hmyz. Naštěstí existuje hned několik tipů, jak hmyz odradit a léto užít i bez nepříjemných štípanců.

Jak se chránit před klíšťaty, komáry a dalším hmyzem?

Nejen, že bodnutí hmyzem mohou nesnesitelně štípat nebo být oteklé i několik dní, ale některé druhy hmyzu dokonce mohou přenášet nebezpečné nemoci. V našem podnebí jsou hrozbou zejména klíšťata, která mohou být zdrojem nákazy lymskou boreliózou. Pokud se však chystáte na dovolenou do tropických krajů, vážnými infekcemi vás mohou ohrozit také komáři. Na většinu nemocí přenášených hmyzem bohužel stále neexistuje očkování, proto je na místě chránit se před bodnutím preventivně.

Účinná ochrana proti hmyzu

Komáři jsou aktivní obzvlášť po setmění a brzy ráno, klíšťatům se však v přírodě nevyhnete ani přes den. Vhodné je nošení oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi v kombinaci s použitím repelentu. Ten by měl být součástí každé cestovní lékárničky, stejně jako přípravky na zklidnění případných štípanců.
Mezi nejúčinnější patří repelenty značky Predator, které jsou testovány v extrémních podmínkách záplavových oblastí lužních lesů a ochrání vás proti komárům, klíšťatům, ovádům, muchničkám a dalšímu bodavému hmyzu. Navíc jsou vybavené 360° ventilem, díky kterému je můžete použít ve vertikální i horizontální poloze. V našich podmínkách se skvěle osvědčuje Predator Forte sprej. Má zvýšený obsah účinných látek a můžete ho použít jak na pokožku, tak i oblečení, přičemž účinkuje až 6 hodin. Pokud jdete sportovat nebo se chystáte na dovolenou do zahraničí, vybavte se raději ještě silnější alternativou: Predator MAXX Plus je určený pro dlouhodobou ochranu, a to i v oblastech s vysokým výskytem hmyzu. Pokožku ochrání i při vysoké fyzické zátěži po dobu až 8 hodin, oděvy dokonce až týden. Ukrývá totiž kombinaci dvou nejúčinnějších látek, a to 25 % DEET a 25 % ICARIDIN, díky čemuž je vhodný i do míst se zvýšeným nebezpečím nákazy viru ZIKA, žluté zimnice, horečky Dengee, malárie, West Nile viru, lymské boreliózy, klíšťové encefalitidy a dalších.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!