IVO TOMAN: Lidi nejvíce motivuje nespokojenost

15.2.2019

Je úspěšným podnikatelem, lektorem, autorem revolučních vzdělávacích programů a také mnoha skvělých knih. I navzdory tomu, že se narodil s Tourettovým syndromem, ukazuje ostatním, jak si nekompromisně jít za svým úspěchem. Ivo Toman nám v rozhovoru pro Mojí lékárnu prozradil, jakou chybu dělají neúspěšní lidé i to, jak funguje sebemanipulace.

Ivo Toman

Když vypadáte a chováte se jako idiot, musíte to nějak zlehčovat, jinak se utrápíte k smrti samou lítostí z nespravedlnosti, že vy jste postižený a jiní ne.

V čem vidíte klíč ke svému úspěchu?
Těžko objektivně hodnotit sám sebe. Ale asi v kombinaci několika faktorů: talentu na dané činnosti, velké frustrační odolnosti, pracovitosti a vytrvalosti, selskému rozumu, který vám naopak řekne, kdy už nemáte být vytrvalý a máte to vzdát, a velké dávce štěstí.

Život s Tourettovým syndromem asi není nejlehčí, Vy ho však berete s humorem a nadsázkou. Jak jste se k tomu dopracoval?
To je asi nutnost. Když vypadáte a chováte se jako idiot, musíte to nějak zlehčovat, jinak se utrápíte k smrti samou lítostí z nespravedlnosti, že vy jste postižený a jiní ne.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!