Inverview s Vlastinou Svátkovou

18.12.2018

VLASTINA SVÁTKOVÁ:
Dokonalost je jen iluze,
která nás stahuje k depresím

Vybudovala si skvělou kariéru, založila šťastnou rodinu. Svými projekty denně pomáhá mladým ženám a navzdory všem překážkám si jde za svým. Herečka, spisovatelka a bloggerka Vlastina Svátková nám řekla o své třetí knize s názvem Prostor v duši, o neexistující dokonalosti a o tom, že se jí splnil sen, o kterém snila už 25 let.

Vlastina svátková: Dokonalost je jen iluze, která nás stahuje k depresímNedávno jste dopsala knihu Prostor pro duši. Jaká podle vás je?
Je v ní obrovský kus srdce. Nulový kalkul, žádný marketingový tah. Přesto všechno je to kniha řešící aktuální problémy a trápení nás všech. Všichni o sobě někdy pochybujeme, máme sami se sebou konflikt, nebo žijeme v konfliktu s někým jiným. Přijdeme si bez životní energie, chuti do života, neatraktivní, slabí. Tato kniha vám dodá naději, že je to všechno v pořádku a že vy jste také v pořádku. A uleví se vám. Popláčete si, budete se smát. Alespoň takové reakce mi na knihu chodí…

Tato kniha vám dodá naději, že je to všechno v pořádku a že vy jste také v pořádku. A uleví se vám. Popláčete si, budete se smát. Alespoň takové reakce mi na knihu chodí…

Máte v ní svou oblíbenou kapitolu?
Ano, je to ta s názvem Hranice. Protože je aktuální, nevyčerpatelná studnice zkoušek a lekcí. Je o umění říkat NE, a přitom nikoho neurazit, nikoho se nedotknout a zároveň nezradit sám sebe. Je to umění sebelásky, vytvořit si kolem sebe zdravé hranice a uvědomit si, kde se cítím dobře a kde už dělám věci jenom proto, aby mě okolí přijalo a respektovalo.

Vlastina svátková: Dokonalost je jen iluze, která nás stahuje k depresímNa svých sociálních sítích jste uvedla, že napsat a vydat knihu je horší než trhání krčních mandlí, kdy jste si musela držet misku pod krkem. Co je pro vás na celé přípravě nejnáročnější?
Je to proces, kdy nemůžete ani jeden krok vynechat nebo přeskočit. Nabízí se říct, že nejtěžší je napsat samotnou knihu, zejména, když máte doma tři malé děti. Já bych ale teď řekla, že mnohem těžší je pro mě – člověka nepraktického, neexcelového, netabulkového – vytvořit byznys, který bude fungovat a nezblázním se z toho. Najednou mi třeba do e-shopu přišlo přes tisíc objednávek během týdne a já zjistila, že to nikdy nemůžu stihnout včas odbavit. Ale bojuju hlavně za své zákazníky. Aby byli spokojení, aby měli knihu co nejdříve u sebe, takže s každým osobně komunikuji a celý den trávím za počítačem.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!