Interview s Michalem Davidem

4.6.2018

MICHAL DAVID:
z těžkých momentů
se snažím vycucat to pozitivní

Jeho jméno zná každý. Jeho písničky představují klasiku české hudební scény. Milují ho naše maminky, tatínci, přátelé i naše děti. Má charismatický úsměv a hlas lahodící každému uchu.
Zpěvák, producent, autor, ale hlavně nekonečný optimista Michal David nám prozradil,
jak se udržuje v dobré náladě a proč nepotřebuje osobního trenéra.

Michal DavidV červnu se chystáte na své první Open Air turné. Na co se z celého letního koncertování těšíte úplně nejvíc?
Samozřejmě na fanoušky a atmosféru koncertu pod širým nebem. Tyto koncerty mají vždy velký půvab. Jste v prostředí přírody a navíc je většinou v těchto areálech skvělý zvuk. Těším se také na spolupráci s mým hostem, Markétou Konvičkovou, se kterou jsem nazpíval i nový duet s názvem Už svítá a ke kterému budeme v květnu točit videoklip. Budeme ho natáčet i v angličtině, neb o něj projevila zájem německá Chart Hitparáda.

Kromě skvělého hosta vyrážíte také s novými muzikanty, programem i dramaturgií. Co vás vedlo k tolika změnám?
Ano, je to první turné s mojí novou kapelou „Kvatro“. Jsou to muzikanti z Moravy, kteří jsou skvěle sehraní a mají velkou chuť do práce. Svoji kapelu „Majkl Dejvid Bend“ jsem měl 10 let. Jednak mi muzikanti trochu zestárli, obě sboristky se staly maminkami a v kapele po těch letech již byla cítit jistá letargie. Tu změnu to po těch letech prostě chtělo.

Proč jste si pro turné vybral právě menší česká města?
Z jednoduchého důvodu. Ve velkých krajských městech jsem hrál v posledních letech mnohokrát a chodí mi již jistou dobu e-maily s požadavky na koncert právě z menších měst. O to víc věřím, že ty koncerty budou skvělé. Od promotérů, kteří se angažují v tomto turné, mám zprávy o výborném prodeji. Jsou města jako např. Kyjov, kde se z letního kina přesouvá koncert na náměstí, protože je prodáno mnohem víc vstupenek, než místní letní kino snese. Mám z toho radost, a proto se na turné moc těším.

celý rozhovor zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!