Interview s atletkou Denisou Rosolovou

21.3.2018

Denisa Rosolová:
Jak si užívá těhotenství?

Koncem loňského roku ukončila svou sportovní kariéru, oznámila těhotenství a stihla se i zasnoubit.
Není tak pochyb o tom, že Denisu Rosolovou čekají v brzké době skutečně velké životní změny.
To, co ji čeká, ale i mnohé další, nám Denisa prozradila v rozhovoru pro Moji lékárnu.

Denisa Rosolová

Kdo je Denisa Rosolová?

Denisa Rosolová je považována za jednu z nejvšestrannějších českých atletek. Mezi její největší úspěchy patří zlato v běhu na 400 metrů překážek z halového mistrovství Evropy a titul vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek.
Loni v listopadu ukončila ve svých 31 letech sportovní kariéru. Zároveň však oznámila, že se svým partnerem atletem Adamem Sebastianem Helceletem čeká dítě. Jejich dcera by měla přijít na svět letos v květnu.

Blíží se jaro, máte raději zimu, nebo se těšíte, až se konečně pořádně oteplí?
Narodila jsem se v létě, takže mám raději teplo. Dokonce mi nevadí ani vedra, i když je pravda, že u moře je to příjemnější. Když už ale zimu, tak pořádnou a se sněhem. Takové jsme si ale letos bohužel moc neužili.

S jarním oteplením se atleti vracejí od tréninků a závodění v halách opět ven. Vás se to však letos netýká, neboť jste kvůli těhotenství ukončila sportovní kariéru. Jaký je to po letech, které jste zasvětila atletice, pocit?
Zatím si to užívám. Po tolika letech dřiny jsem ráda, že nemusím konečně nic dělat a to obzvlášť, když vidím ty těžké tréninky. Musím však přiznat, že mě trochu mrzí, že letos neabsolvuju žádné soustředění někde v teple. Já a to teplo… (úsměv)

Myslíte si, že se k atletice vrátíte např. jako trenérka?
Ráda bych. Atletice jsem zasvětila celý život a dá se říct, že nic jiného neumím. Proto si myslím, že nejlepší bude předávat moje zkušenosti dál. Proto jsme založili atletické kempy a v létě chystáme příměstské tábory.

Interview s atletkou Denisou Rosolovou


Zatímco vy jste svou kariéru ukončila, váš partner a budoucí manžel, vícebojař Adam Sebastian Helcelet, má svou sportovní dráhu slibně rozjetou. Myslíte, že se dá skloubit jeho sportovní kariéra se společnou péčí o miminko?
Bude to těžké, to neříkám. Navíc partner do toho studuje a letos dokončuje bakaláře. Já jsem na to však připravená a budu mu vycházet vstříc, co nejvíce to půjde. Moc dobře totiž vím, co potřebuje k tomu, aby podal co nejlepší výkon.

celý rozhovor zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!